Pulaviak83

Szczęściarz

Lęczna

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

1 użytkownik

Świetna polska gra z naprawdę ciekawym pomysłem. Gracze wcielając się w głowy rodów magnackich RON, walczą o wpływy i majątki ziemskie, ale też jednocześnie muszą bronić Rzeczpospolitą przed najazdami ze strony wrogich sąsiadów. Chciwość kontra wspólne dobro, te dwa czynniki niezwykle trudno zbalansować i gra nieraz zakończy się przedwcześnie rozbiorami ku konsternacji jednych uczestników i skrytej satysfakcji innych.
Piękna szata graficzna, łatwe do opanowania zasady i zbalansowany system licytacji dopełniają listę zalet. Oczywiście w beczce miodu jest też łyżka dziegdziu - mechanika jest momentami zbyt prosta dla bardziej wymagających graczy. Ci niestety muszą zaczekać na obiecywany dodatek.
Gra może nawet posłużyć za pomoc dydaktyczną dla graczy nieobeznanych z historią Rzeczpospolitej szlacheckiej. Z pewnością podziała lepiej na wyobraźnię i zrozumienie pewnych procesów dziejowych niż długi wykład.
Cóż więcej można dodać? Po niejednej rozgrywce na usta ciśnie się: "Miałeś chamie złoty róg..."


Dobry, solidny produkt

Dodatek do ZSB który sprawia, że dosyć nudnawa i prosta podstawka nabrała rumieńców. Nowe kości, nowe karty, nowe postacie - czyli wszystko co posiada porządny dodatek. Niewątpliwie największą zaletą jest jednak podniesienie poziomu trudności rozgrywki, przez co gracze są zmuszeni włożyć trochę wysiłku w pokonanie Przedwiecznego.


W porządku, bez rewelacji

Młodszy "brat" Horroru w Arkham. Graficznie i jakościowo gra prezentuje się świetnie, w miarę proste zasady pozwalają zachęcić niemal każdego do rozgrywki. Niestety mechanika kuleje - bazuje mocno na losowości i brakuje jej odpowiedniego balansu. Przegrać jest naprawdę trudno, więc nie ma klimatu desperacji i wywierania ciągłej presji na graczach. Komu polecić? Przede wszystkim fanom Lovecrafta, jako prostsza i tańsza alternatywa wobec HwA. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup to koniecznie z dodatkiem Nieznane Siły.


Dobry, solidny produkt

Naprawdę niezły dodatek wnoszący kilka dobrych i ciekawych pomysłów. Jednak największą zaletą Laboratorium jest jego modułowość, która pozwala dostosować rozgrywkę pod gusta konkretnych graczy.
Jeśli kogoś znudziła podstawka, może śmiało sięgnąć po ten dodatek.


Jak dla mnie ideał :)

Jedna z najlepszych gier strategicznych jakie można zakupić, a z pewnością najlepsza w jaką miałem przyjemność zagrać.

Plusy:
- dobrze dopracowania mechanika gry
- rozgrywka wymusza rozruch szarych komórek
- dobrze oddany klimat Zimnej Wojny

Minusy:
- złożoność rozgrywki wymaga od nowicjuszy poświęcenia dużej ilości czasu na opanowanie podstaw
- długa sesja (może zająć nawet 6 godzin)
- gra zdecydowanie nie nadaje się na imprezy,
skierowana raczej do fanów strategii na długie zimowe wieczory


JediPrzemo

Liczba recenzji: 199

Pizystrat

Liczba recenzji: 211

Slawekauo

Liczba recenzji: 202

Tymothy

Liczba recenzji: 209

SebaZepp

Liczba recenzji: 125

Adam Pohorecki

Liczba recenzji: 21

Aster

Liczba recenzji: 17

Red5

Liczba recenzji: 19

Maciej Krok

Liczba recenzji: 42

Tomasz "Sołtys"

Liczba recenzji: 1

Ripley

Liczba recenzji: 7