Aster

Pionier

Warszawa / Tomaszów Maz.

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

8 użytkowników

Zobacz wszystkich
Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Szału wielkiego być może nie ma, jako że w dużej mierze znajdziemy tu powtórzenie informacji z V rozdziału Podręcznika Podstawowego, tym niemniej "Zbrojownia..." zasługuje na uwagę, ponieważ po pierwsze wszystkie informacje dotyczące handlu, podatków, systemu monetarnego, broni, pancerzy i ekwipunku znajdziemy w jednym miejscu, a po drugie opracowanie to jest wzbogacone o nowe smaczki w postaci rozszerzenia reguł dotyczących np broni jednoręcznej (czyli miecz toporowi nie równy), informacje o różnego rodzaju eliksirach, truciznach, ekwipunku specjalnym,prawie handlowym, skarbach, usługach itp. Miękka oprawa niestety zdecydowanie zasysa, tym bardziej że mój egzemplarz jest bez nadruku tytułowego na grzbiecie okładki, ale ostatecznie można przecież przymknąć na to oko, jako że dodatek zawiera prawie 130 stron ciekawego materiału. Fanom Starego Świata z czystym sumieniem polecam.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Poręczne kompendium wiedzy o Imperium, będące tak zestawieniem jak i rozszerzeniem treści zawartych w podręczniku głównym. Porusza elementy związane z historią, geografią, polityką, wierzeniami mieszkańców Imperium, zawiera opisy poszczególnych prowincji, kultów itp. Znajdziemy tutaj także informacje o społeczeństwie, prawach oraz sposobach ich egzekwowania. Do smaczków należy przygoda pod koniec podręcznika, oraz opisy nowych profesji, częściowo nawiązujących do tych które wyleciały z pierwszej edycji, a po części zupełnie nowych. Ogólnie prawie 140 stron rzetelnego materiału. Nie oszukujmy się - miękka oprawa zdecydowanie zasysa, tym bardziej że moje wydanie nie ma nadruku z tytułem na grzbiecie, co zdecydowanie psuje efekt estetyczny, ale sama zawartość jest jak najbardziej godna uwagi. Fanom Starego Świata polecam z z czystym sumieniem.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Na prawdę solidny podręcznik z mnóstwem miodnej zawartości. Kolejne świadectwo tego że magia w 2ed. została gruntownie przemyślana. Nowe czary, magiczne przedmioty, rozwinięcie tematyki guseł, masa informacji, wszystko to sprawia że czyta się nad wyraz przyjemnie a gracze prowadzące postaci czarujące rozpłyną się z zachwytu w morzu nowych możliwości. Moim ulubionym smaczkiem jest profesja krasnoludzkiego kowala runów. Z czystym sumieniem polecam każdemu użytkownikowi WFRP 2ed. Może i dodatek nie jest najtańszy, ale jest wart swojej ceny tak pod względem zawartości, jak i wykonania, szaty graficznej itp. zdecydowanie warto w niego zainwestować.


Grę dostałem od Mojej Lubej w ramach prezentu. :) Rozgrywka wciągająca niesamowicie. Ten tytuł to klasyk spotkań towarzyskich. Integruje, rozwija myślenie, kojarzenie i komunikację (międzyludzką, nie miejską...). Moim zdaniem jednak nowa edycja traci w stosunku do starszej, ponieważ plansza zostaje zastąpiona nieco dziwaczną kostką... Niemniej jednak tytuł z całą pewnością zasługuje na mocne 4, a może nawet 4,5 :) Polecam.


Kupiłem jakiś czas temu. Z powodzeniem mogę postawić 4. Może postawiłbym i 5, gdyby nie mój widzimisism przejawiający się upodobaniem do bardziej wampirycznego niż wilkołaczego klimatu. Ale merytorycznie nie mam nic temu podręcznikowi do zarzucenia. Przejrzysta ciekawa treść, przyjemna szata graficzna, solidne wykonanie. Kompatybilny z resztą Świata Mroku. Fani WoD-a z pewnością nie będą zawiedzeni. Polecam z czystym sumieniem.


Radosław Michalak

Liczba recenzji: 216

Dagna

Liczba recenzji: 53

Agasia

Liczba recenzji: 74

Przemysław

Liczba recenzji: 6

Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 98

Piton

Liczba recenzji: 95

Zack

Liczba recenzji: 16

Czarny2501

Liczba recenzji: 57

Schatan

Liczba recenzji: 48

Klaryssa

Liczba recenzji: 4

Piotr

Liczba recenzji: 7

Red5

Liczba recenzji: 5

Hasufin

Liczba recenzji: 13

Viluir

Liczba recenzji: 16

Pulaviak83

Liczba recenzji: 6

Zack

Liczba recenzji: 16

Dagna

Liczba recenzji: 53

Szary

Liczba recenzji: 4