Aster

Pionier

Warszawa / Tomaszów Maz.

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

8 użytkowników

Zobacz wszystkich
Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Szału wielkiego być może nie ma, jako że w dużej mierze znajdziemy tu powtórzenie informacji z V rozdziału Podręcznika Podstawowego, tym niemniej "Zbrojownia..." zasługuje na uwagę, ponieważ po pierwsze wszystkie informacje dotyczące handlu, podatków, systemu monetarnego, broni, pancerzy i ekwipunku znajdziemy w jednym miejscu, a po drugie opracowanie to jest wzbogacone o nowe smaczki w postaci rozszerzenia reguł dotyczących np broni jednoręcznej (czyli miecz toporowi nie równy), informacje o różnego rodzaju eliksirach, truciznach, ekwipunku specjalnym,prawie handlowym, skarbach, usługach itp. Miękka oprawa niestety zdecydowanie zasysa, tym bardziej że mój egzemplarz jest bez nadruku tytułowego na grzbiecie okładki, ale ostatecznie można przecież przymknąć na to oko, jako że dodatek zawiera prawie 130 stron ciekawego materiału. Fanom Starego Świata z czystym sumieniem polecam.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Poręczne kompendium wiedzy o Imperium, będące tak zestawieniem jak i rozszerzeniem treści zawartych w podręczniku głównym. Porusza elementy związane z historią, geografią, polityką, wierzeniami mieszkańców Imperium, zawiera opisy poszczególnych prowincji, kultów itp. Znajdziemy tutaj także informacje o społeczeństwie, prawach oraz sposobach ich egzekwowania. Do smaczków należy przygoda pod koniec podręcznika, oraz opisy nowych profesji, częściowo nawiązujących do tych które wyleciały z pierwszej edycji, a po części zupełnie nowych. Ogólnie prawie 140 stron rzetelnego materiału. Nie oszukujmy się - miękka oprawa zdecydowanie zasysa, tym bardziej że moje wydanie nie ma nadruku z tytułem na grzbiecie, co zdecydowanie psuje efekt estetyczny, ale sama zawartość jest jak najbardziej godna uwagi. Fanom Starego Świata polecam z z czystym sumieniem.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Na prawdę solidny podręcznik z mnóstwem miodnej zawartości. Kolejne świadectwo tego że magia w 2ed. została gruntownie przemyślana. Nowe czary, magiczne przedmioty, rozwinięcie tematyki guseł, masa informacji, wszystko to sprawia że czyta się nad wyraz przyjemnie a gracze prowadzące postaci czarujące rozpłyną się z zachwytu w morzu nowych możliwości. Moim ulubionym smaczkiem jest profesja krasnoludzkiego kowala runów. Z czystym sumieniem polecam każdemu użytkownikowi WFRP 2ed. Może i dodatek nie jest najtańszy, ale jest wart swojej ceny tak pod względem zawartości, jak i wykonania, szaty graficznej itp. zdecydowanie warto w niego zainwestować.


Zaiste w takim morzu komentarzy trudno dołożyć coś odkrywczego, niemniej pozwolę sobie podzielić się z Wami moimi czysto subiektywnymi odczuciami.

W grę tę zagrywaliśmy się swego czasu u znajomego. W początkowej fazie grania, gra wręcz oczarowuje. Pięknie i solidnie wykonana, śliczne grafiki na kartach, ładne figurki, kolorowa plansza, wszystko zachwyca. Mnogość działań do wykonania, możliwość wyboru postaci, kooperacja i specyficzny sposób porozumiewania się sprawiają że gra się w tę grę niemalże niczym w jakiegoś prostego RPGa, co jest ewidentnym plusem. Klimat jest niesamowity, z każdą kolejną turą atmosfera zagęszcza się coraz bardziej, a gracze w napięciu zaczynają się pocić. Zdecydowanie rozgrywka dostarcza emocji i również należy to poczytać jako jej niekwestionowaną zaletę.

Po tych peanach należy niestety dodać łyżkę dziegciu do tej beczki miodu. Po wypracowaniu odpowiedniego sposobu komunikacji między graczami, czyli po rozegraniu którejś tam partii z rzędu (4-5?) gra traci sens bo staje się zwyczajnie zbyt prosta a przez to nudna. Dalej można w nia grać w sposób emocjonujący, ale nie z tym samym składem ludzi którzy niemalże czytają Ci w myślach i sposób wymiany kart z namiastki storrytellingu staje się namiastką kabaretu. Taka moja prywatna opinia. Drugim jej minusem jest fakt że... No do najtańszych nie należy...

Niemniej jednak z czystym sumieniem mogę postawić mocne 4, może nawet 4,5. I z czystym sumieniem polecam fanom gier kooperacyjnych, i miłośnikom Legend Arturiańskich :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Grę dostałem od Mojej Lubej w ramach prezentu. :) Rozgrywka wciągająca niesamowicie. Ten tytuł to klasyk spotkań towarzyskich. Integruje, rozwija myślenie, kojarzenie i komunikację (międzyludzką, nie miejską...). Moim zdaniem jednak nowa edycja traci w stosunku do starszej, ponieważ plansza zostaje zastąpiona nieco dziwaczną kostką... Niemniej jednak tytuł z całą pewnością zasługuje na mocne 4, a może nawet 4,5 :) Polecam.


Radosław Michalak

Liczba recenzji: 385

Dagna

Liczba recenzji: 80

Agasia

Liczba recenzji: 103

Przemysław

Liczba recenzji: 18

Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 187

Piton

Liczba recenzji: 197

Zack

Liczba recenzji: 19

Czarny2501

Liczba recenzji: 81

Schatan

Liczba recenzji: 89

Klaryssa

Liczba recenzji: 6

Piotr

Liczba recenzji: 15

Red5

Liczba recenzji: 18

Hasufin

Liczba recenzji: 23

Viluir

Liczba recenzji: 19

Pulaviak83

Liczba recenzji: 7

Zack

Liczba recenzji: 19

Dagna

Liczba recenzji: 80

Szary

Liczba recenzji: 10