Busiek - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Gra jest szybka i bardzo prosta. Bardzo lubię w nią grać z rodziną i znajomymi. Jeśli ktoś szuka gry dla całej rodziny i chce grać z dziećmi to naprawdę polecam.
Wykonanie kart i samej planszy domku jest na wysokim poziomie. Co kolejna partia to gracze odnajdują nowe ciekawe rzeczy na swoich kartach pomieszczeń. Od garażu z plakatem Terminatora do salonu z kotem.
Jestem też miło zaskoczony, że jest to nasza rodzima gra :). Uważam, że ma szanse na sukces nie tylko w kraju, ale i zagranicą ;).
Dla mnie gra WYMIATA :)!!!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek bardzo klimatyczny i pomysłowy.
Bardzo lubię grać w COLT EXPRESS i kiedy tylko dowiedziałem się o planowanym dodatku czekałem na niego z wytęsknieniem :). Nie zawiodłem się co mnie cieszy. Może i jest kilka niedociągnięć, ale tego nie da się unikną.
Oczywiście wielkie plusy za dyliżans i konie :).
Z czystym sumieniem mogę ten dodatek polecić innym graczom :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Szybka, sympatyczna i ciekawa gra. Polecam ją każdemu kto podróżuje pociągiem bądź autobusem i chce spędzić wesoło czas ze znajomymi. Polecam też wszystkim studentom, którzy nudzą się między sesjami ;)


Jak dla mnie ideał :)

Super gra. Jeśli ktoś ma grupkę znajomych to polecam :). Grafika na kartach jest fajnie wykonana jak i same karty nie są jakieś lipne :). Ogólnie oceniam grę wysoko :).
Nie ma co się rozpisywać bo produkt godny polecenia :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Przyjemna i szybka gra.
Wg mnie bardziej dla dzieci, ale i ja się skusiłem ;). Można w nią grać wszędzie dzięki małemu pudełku, które jest fajnie wykonane.
Szybka gra więc i szybki komentarz z mojej strony.
Polecam jeśli ktoś chce zagrać w szybką i miłą grę w każdym miejscu, gdzie ją ze sobą zabierze ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo szyba i miła gra. Można ją zabrać, w każde miejsce gdzie nogi poniosą. Na plaży, na Rysach czy też pociągu ta szyba gra karciana umili czas każdemu. Zasady są banalne.
Polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

W tym dodatku autorzy pomyśleli o worku na żetony do gry dzięki czemu mamy w czym je trzymać :). Bardzo spodobały mi się świnki (szczególnie jeśli dokupi się naklejki na pionki :)).
Chyba najlepszy dodatek do gry :).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Ciekawy i ładnie wykonany dodatek. Autorzy pomyśleli również o przekroczeniu 50 pkt. przez graczy i dodali znaczniki ułatwiające.
Bardzo udany dodatek :).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Po apetycie jaki miałem po K2 I Broad Peak`u zawiodłem się.
Autor dodał nowość odnośnie wprowadzania turystów na szczyt, ale jakoś mi się to nie spodobało. Wolę zostać przy Broad Pak`u :).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W porządku, bez rewelacji

Kolejny produkt kupiony przy okazji wycieczki jaką odbyłem do Gdańska :).
Kupiliśmy grę z narzeczoną z myślą o szybkiej i prostej rozgrywce będąc w podróży. Dzięki grze można się dużo dowiedzieć, ale niestety po którejś rozgrywce zapamiętuje się daty i gra już nie daje tyle radość. Dopiero po jakimś czasie, kiedy człowiek troszeczkę zapomni o grze może rozegrać rozgrywkę, ale znowu po którejś partii zapamiętuje się daty.
Ocena moja to 3.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Będąc ostatnio z wizytą u mojej siostry w Gdańsku, obowiązkowym punktem wycieczki jak zawsze jest odwiedzenie sklepu stacjonarnego. Tym razem zakupiłem tą grę po radach jakie usłyszałem od personelu (bardzo pozytywnie to oceniam).
Instrukcja jest napisana dość jasno i nie jest długa co nie odstrasza. Czyta się ją lekko i szybko. Wykonanie kart i wagoników oceniam na 4+ (w skali od 1 do 5). Gra się przyjemnie i szybko co jest dla mnie plusem, gdyż przy jednym spotkaniu ze znajomymi możemy kilka razy się zrewanżować jak nam nie poszło i w końcu okraść szeryfa z walizki jaką pilnuje. Bardzo dużym plusem jest dla mnie pomysł i innowacja. Można powiedzieć, że plansza jest 3D. Przy zakupi dostałem jeszcze planszę, na którym można postawić pociąg.
Z czystym sumieniem polecam każdemu COLT EXPRESS :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Na początku chciałbym zaznaczyć, że grę kupiłem bo interesuje się dziejami I RP z tamtej epoki i bardzo mnie cieszy, że tego typu gry powstają.
Bardzo miło się w nią gra i dzięki dużej liczbie kart praw oraz bitew gra nie staje się szybko nudna bo co rozgrywka to dzieją się inne "rzeczy" na planszy. Podoba mi się, że można sprawić psikusa przeciwnikowi dzięki czemu on przegra i prowincja, w której on ma przewagę jest pod zaborami. Dużym plusem jest to, że gra przybliża graczom historię naszego państwa. Osoby mającą małą wiedzę historyczną mogą z niej dużo wyciągnąć :).
W grze jest kilka błędów. Jednym z nich, który najbardziej mnie boli jest to, że zrobiono prowincję Ukraina. Powinna nazywa się ona jak coś to Ruś. Ukraina nie istniała w tamtym okresie (jest to sztucznie stworzone państwo, ale to szczegół ;)), a słowo to oznaczało pogranicze między Polską a Rosją. A dokładnie były to tereny wokół Kijowa i na wschód od niego. Niestety to zadecydowało, że muszę dać niższą ocenę.
Czekam na dodatek, który już w instrukcji został zapowiedziany :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra bardzo fajna i wciągająca. Polecam wszystkim, którzy kochają góry, wspinaczki i tym którzy za tym nie przepadają ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: