Ghargh - recenzje

Zawsze można kupić aplikację za 15 złotych i mieć pewność, że rzuty będą w 100% losowe, a żadnej kości nie zabraknie ;)


O ile zgadam się z tym, że Brzuch może nie jest najlepiej przetłumaczonym przydomkiem - bardziej pasowałoby na przykład Bebzun, Baryła czy inne tego typu - to jest on zgodny z fabułą. Niektórzy Groma nazywali po prostu Grom Grubas. Poza tym paunch oznacza "patroszyć", a nie "patroszyciel" (porównanie: poach - uprawiać kłusownictwo, poacher - kłusownik). Dodatkowo nie rozumiem wycieczek w stronę Galakty - oba dodatki do gry są już zapowiedziane w polskiej wersji.


Jak dla mnie ideał :)

Kupione do Pick-a-Dog/Pig. Jest dość sporo luzu po bokach, ale nie przeszkadza to w niczym, no i nie umniejsza jakości koszulek. Jakością dorównują koszulkom FFG. Jeśli chodzi o praktyczną ocenę jakości (co prawda nie kwadratowych) - na około 600-700 koszulek, tylko jedna rozerwała się po boku.


Dobry, solidny produkt

Jeszcze więcej stereotypowego podejścia do zombie, czyli to czego każdy oczekuje ;) Cena trochę wysoka, ale z tym pretensje do SJG. Poza tym dla fanów do raczej nie problem ;)


Jak dla mnie ideał :)

Jestem pozytywnie zaskoczony projektami pudełek Dia De Los Muertos. Nieco inne niż standardowe deck boxy, "zawias" wydaje się trochę lepszy, ale to pewnie kwestia upodobań. Dodatkowo w środku plastikowa przekładka.


Jak dla mnie ideał :)

Szybko i lekka gra. Nie ma co oczekiwać od niej wodotrysków, ale jest tu trochę kombinowania i nawet nieco negatywnej interakcji, więc nie są to tylko "puzzle multiplayer" ;)


Jak dla mnie ideał :)

Naprawdę fajna, klimatyczna sakiewka, warta swojej ceny. Mieści wszystkie potwory z Arkham i zostaje jeszcze luz.


Jak dla mnie ideał :)

Naprawdę warto posiadać tę grę w swojej kolekcji! Idealna do grania z rodziną oraz z "twardymi" graczami. Nie podobają mi się do końca nowe figurki, ale to kwestia gustu.


Dobry, solidny produkt

Może i są nieco za drogie, ale to solidny produkt, który sporo wytrzyma ;)


Jak dla mnie ideał :)

Jak na tak prostą (pod względem zasad) grę, Piętaszek daje naprawdę niesamowicie dużo zabawy. No i za tą cenę dostajemy też całkiem sporo elementów. Zasady może i są proste, ale sama rozgrywka wymaga nieco umysłowego wysiłku i planowania :) Polecam!


Jak dla mnie ideał :)

Jedna z prostszych, a przy tym najfajniejszych gier z gatunku dexterity. Bawią się przy niej równie dobrze dzieci, nastolatki, dorośli jak i osoby starsze.


Jak dla mnie ideał :)

Mimo tego, że gra składa się z samych kart, daje naprawdę dużo zabawy, w dużej mierze dzięki zabawnym kartom. Trzeba tylko pamiętać, że negatywna interakcja w tej grze odgrywa sporą rolę i każda próba przekupstwa czy zniweczenie planów w końcu spotka się z zemstą ;) Dobra na imprezy jak i na standardowe spotkania z planszówkami :)


Jak dla mnie ideał :)

Dobrej jakości kostka o nasyconych kolorach i z wyraźnymi cyframi :)


Jak dla mnie ideał :)

Dobrej jakości sakiewka. Posiada klimatyczny, lekko błyszczący nadruk. Mieści też z zapasem wszystkie potwory z Horroru w Arkham i do tego celu była kupiona :)


Jak dla mnie ideał :)

Dodatek tańszy niż Rzeka, a mimo to zawiera więcej elementów, m.in. drewniane znaczniki sztabek złota. Myślę, że warto mieć go w swojej kolekcji - nie komplikuje zasad, a wnosi do gry nieco świeżości :)


Dobry, solidny produkt

Koszulki wysokiej jakości, praktycznie tak dobre jak FFG (najlepsze moim zdaniem), ale niestety średnio pasują do gier FFG - są nieco za krótkie.


Jak dla mnie ideał :)

Właściwie najlepsze koszulki na rynku, tak jak wszystkie koszulki FFG. Jedyna inna opcja to kolorowe Ultra-Pro. Cena może jest dość wysoka, ale nie warto oszczędzać - dostajemy gwarancję, że koszulki się nie rozerwą i że po pewnym czasie nie zaczną się sklejać.


Jak dla mnie ideał :)

Must have dla każdego fana gier planszowych! Zasady są bardzo proste, jedynym problemem na początku mogą być różne cechy ras i umiejętności dodatkowe, ale wadę tą "zeruje" fakt, że dostajemy aż 6 dużych kart pomocy. Mnóstwo negatywnej interakcji bez eliminacji graczy to jedno z najlepszych rozwiązań mechanicznych w grach planszowych, na dodatek odważne podboje nie zawsze gwarantują zwycięstwo, dlatego też osoby, które na co dzień nie lubią ostrej konkurencji powinny znaleźć w tej grze miłą odskocznię :)


Jak dla mnie ideał :)

Naprawdę ciekawa pozycja - 4 poziomy trudności (a na upartego to nawet więcej ;)) dzięki czemu gra nadaje się dla początkujących jak i zaawansowanych graczy. Dodatkowo dostajemy tryb solo. Jedyną wadą są karty wydrukowane na słabym papierze - nawet osobom nie używającym na co dzień koszulek polecałbym kupić choćby te najtańsze.


Jak dla mnie ideał :)

Dominion jest idealny jako tzw. gateway - bardzo łatwe zasady, bez zbędnych filozofii, ale za to wbrew pozorom bardzo dużo możliwości i strategii, dzięki czemu gra jest świetną dla początkujących jak i zaawansowanych. Jedyne problem to czas na przygotowanie gry, ale to już czepialstwo ;)