Ascalogan

Wielki Brat

Obserwowani

11 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

9 użytkowników

Zobacz wszystkich

Przed rozpoczęciem gry w polską wersję polecam zajrzenie do oryginalnej instrukcji (np. na BGG) odnośnie talentów, ponieważ polska instrukcja jest pod tym kątem godna pożałowania :(


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Długo nie mogłem się zdecydować czy wystawić tej grze 4 czy też 5 ze względu na fakt, że wielkim fanem euro gier nie jestem. Jednak CO2 ma w sobie to coś, co sprawiło, że chciałem w nie grać. Ma klimat! Siedząc kolejną godzinę nad partią nie czułem w ogóle, że walczę o punkty. Wszystkie akcje się ze sobą łączyły, nutka kooperacyjna sprawiła, że cisza towarzysząca większości gier euro się rozmyła. Dlatego też wystawiam 5 i wszystkim szczerze polecam!


Ktoś w poprzednich komentarzach wspomniał o bardzo ważnej rzeczy - ta gra nie porywa. Rozgrywka jest przyjemna, zasady są proste do wytłumaczenia, wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Jednak po kilku rozgrywkach gracze dochodzą do wniosku, że cały czas robimy to samo, a klimatu za bardzo nie czujemy. Dodatkowo występuje tutaj problem losowości skalowalnej. Im więcej graczy tym gra jest bardziej losowa, ponieważ nie jesteśmy w stanie dobrym zaplanowaniem podwójnej trasy zminimalizować straty powstałe przy kiepskich rzutach kością. Trasy zwyczajnie zbyt często się zmieniają. Jeśli chodzi o ocenę dla dwóch graczy, to daję 4/5 - solidny produkt, ale bez rewelacji. Natomiast dla większej ilości graczy będzie to niestety 3/5.


Według mnie ciężko nazwać Dixit grą planszową/karcianą. To bardziej rodzaj zabawy/rozrywki z użyciem kart. Trzeba jednak dodać, że zabawy pełną gębą. Jeszcze nie przytrafiło mi się, aby spotkanie podczas którego na stół trafiał Dixit się nie udało.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Alchemicy przebojem wdarli się czołowe miejsca gier planszowych wśród moich znajomych - kto zagrał, nabywał. To gra, w której według mnie każdy znajdzie coś dla siebie. Fani mechaniki worker placement - ponieważ jest to główny mechanizm planowania swoich akcji. Fani licytacji - przepychamy się, kto sprzeda swoją miksturę odwiedzającym nas bohaterom. Testując mikstury musimy podejmować niejednokrotnie ryzyko otrucia się. Ogłaszając nasze teorie, których nie jesteśmy pewni, musimy liczyć się z tym, że inny gracz ją podważy i stracimy reputację. Do tego dochodzi cała masa kombinowania i dedukcji przy odkrywaniu zależności między miksturami. Jakby tego było mało, to wszystko w naprawdę odczuwalnym klimacie! Jedna z lepszych gier, w jakie ostatnio grałem! Szczerze polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Queter

Liczba recenzji: 8

Rarianna - Immi

Liczba recenzji: 68

Agasia

Liczba recenzji: 74

ravras

Liczba recenzji: 10

Louve

Liczba recenzji: 68

Błysk

Liczba recenzji: 1

Hasufin

Liczba recenzji: 13

SUB

Liczba recenzji: 1

Aivin

Liczba recenzji: 37

Aruik

Liczba recenzji: 18

Thunderbolt

Liczba recenzji: 19

I play with green!

Liczba recenzji: 49

Michał

Liczba recenzji: 13

Roman

Liczba recenzji: 16

Mroku_08

Liczba recenzji: 27

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 108

Neoptolemos

Liczba recenzji: 215

Killenjoy

Liczba recenzji: 1

Arasz

Liczba recenzji: 14

malekith

Liczba recenzji: 0