Ascalogan

Wielki Brat

Obserwowani

11 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

9 użytkowników

Zobacz wszystkich

Przed rozpoczęciem gry w polską wersję polecam zajrzenie do oryginalnej instrukcji (np. na BGG) odnośnie talentów, ponieważ polska instrukcja jest pod tym kątem godna pożałowania :(


Świetna gra kooperacyjna :)

Mam nadzieję, że jakieś wydawnictwo postawnowi wydawać ją w Polsce i po polsku.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Długo nie mogłem się zdecydować czy wystawić tej grze 4 czy też 5 ze względu na fakt, że wielkim fanem euro gier nie jestem. Jednak CO2 ma w sobie to coś, co sprawiło, że chciałem w nie grać. Ma klimat! Siedząc kolejną godzinę nad partią nie czułem w ogóle, że walczę o punkty. Wszystkie akcje się ze sobą łączyły, nutka kooperacyjna sprawiła, że cisza towarzysząca większości gier euro się rozmyła. Dlatego też wystawiam 5 i wszystkim szczerze polecam!


Ktoś w poprzednich komentarzach wspomniał o bardzo ważnej rzeczy - ta gra nie porywa. Rozgrywka jest przyjemna, zasady są proste do wytłumaczenia, wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Jednak po kilku rozgrywkach gracze dochodzą do wniosku, że cały czas robimy to samo, a klimatu za bardzo nie czujemy. Dodatkowo występuje tutaj problem losowości skalowalnej. Im więcej graczy tym gra jest bardziej losowa, ponieważ nie jesteśmy w stanie dobrym zaplanowaniem podwójnej trasy zminimalizować straty powstałe przy kiepskich rzutach kością. Trasy zwyczajnie zbyt często się zmieniają. Jeśli chodzi o ocenę dla dwóch graczy, to daję 4/5 - solidny produkt, ale bez rewelacji. Natomiast dla większej ilości graczy będzie to niestety 3/5.


Według mnie ciężko nazwać Dixit grą planszową/karcianą. To bardziej rodzaj zabawy/rozrywki z użyciem kart. Trzeba jednak dodać, że zabawy pełną gębą. Jeszcze nie przytrafiło mi się, aby spotkanie podczas którego na stół trafiał Dixit się nie udało.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Queter

Liczba recenzji: 20

Rarianna - Immi

Liczba recenzji: 110

Agasia

Liczba recenzji: 103

ravras

Liczba recenzji: 15

Louve

Liczba recenzji: 145

Błysk

Liczba recenzji: 1

Hasufin

Liczba recenzji: 23

SUB

Liczba recenzji: 18

Aivin

Liczba recenzji: 62

Aruik

Liczba recenzji: 29

Thunderbolt

Liczba recenzji: 115

I play with green!

Liczba recenzji: 95

Michał

Liczba recenzji: 30

Roman

Liczba recenzji: 21

Mroku_08

Liczba recenzji: 36

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 155

Neoptolemos

Liczba recenzji: 309

Killenjoy

Liczba recenzji: 4

Arasz

Liczba recenzji: 14

malekith

Liczba recenzji: 0