Thunderbolt

Magister

Warszawa

Obserwowani

14 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

18 użytkowników

Zobacz wszystkich

@aba - jak chcesz coś bardziej kompaktowego, to spróbuj Mr. Jack pocket. Wprawdzie mechanika gry jest inna, ale również wymaga dużo myślenia.


@Koniczyna17 - faktycznie, masz rację. Tak to jest, jak nie doczyta się instrukcji tylko grasz na tłumaczonych przez kogoś zasadach :-P

@Nightbomber - w pełni popieram, gra ma bardzo eleganckie, proste zasady, które jednak dają dużą ilość kombinacji, a więc także mnogość taktyk prowadzących do zwycięstwa. Dzięki temu regrywalność tytułu jest bardzo duża i z tego typu gier niewiele jest lepszych tytułów (chyba tylko Patchwork).


@ Nightbomber

W Splendorze masz 'instant win'. Kto nabije 15 punkt wygrywa od razu, nie ma żadnego kończenia tury itp.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra pozycja! Co ciekawe może to być zarówno dodatek do "pełnej" wersji Neuroshimy Hex, jak również pozycja samodzielna. Jako dodatek to oczywiście przede wszystkim dwie armie wzbogacające podstawkę. Armia Smart posiada wiele jednostek bojowych, do tego dość silnych, ale czasami brakuje jej żetonów akcji. Z kolei Vegas jest armią nie posiadającą tylu jednostek. Granie nią wymaga większego doświadczenia, bo jej siła opiera się na możliwości przejmowania jednostek nieprzyjaciela, ale umiejętne wykorzystanie tej zdolności może sparaliżować armie przeciwnika.

Z mojej perspektywy jednak bardzo ciekawą opcją jest dwuosobowa wersja gry. Mała mapa oraz dodatkowe zasady ogniw i zbierania energii stanowią bardzo ciekawą modyfikację zasad i spowodowały, że rozgrywka jest pozbawiona głównej wady większej siostry, czyli braku możliwości ruchów w przypadku słabego dociągu żetonów. Tu zawsze możemy je wymienić na energię, a ta umożliwia nam wykonanie dodatkowych akcji. Świetny pomysł, który powoduje, że Neuroshima Hex Duel sprawdza się dużo lepiej w rozgrywkach dwuosobowych.

Przyznaję, że do zakupu zachęciła mnie promocja na Rebel.pl., ale zdecydowanie nie żałuję. Neroshima Hex Duel do doskonała pozycja, godna polecenia nie tylko wielbicielom postapo. To doskonała pozycja dla wielbicieli gier strategicznych, a dodatkowo fakt, że można w niej wykorzystać wszystkie armie NH sprawia, że możliwości modyfikacji rozgrywek jest wręcz nieograniczona.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Doskonała gra karciana, której ogromną zaletą są proste zasady. Na środku stołu gry leży karta, na której mamy zapisana zasadę określająca zwycięzcę (np posiadacz najwyższej karty). Gracze wykonując swoje ruchy mogą tą zasadę zmienić i/lub wyłożyć do palety kart przed sobą jedna kartę. Po wykonaniu takiego ruchu, przy zastosowaniu aktualnie obowiązującej zasady, gracz musi wygrywać z pozostałymi graczami biorąc pod uwagę wyłożone na stole karty. Jeśli nie może wykonać ruchu wygrywającego odpada z gry. Oprócz powyższej podstawowej wersji gry w pudełku znajdziemy zasady dodatkowe, które znacznie urozmaicają grę.

Gra ma w sobie niesamowity potencjał i gwarantuje bardzo dużą regrywalność. Dodatkowym atutem są małe rozmiary i szybkość rozgrywki, co powoduje że jest to pozycja doskonała w każdej sytuacji. Można ja swobodnie zabrać na wyjazd pod namiot, czy zagrać w podróży. Zdecydowanie polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Nightbomber

Liczba recenzji: 258

Schizoferret

Liczba recenzji: 294

CMDR_Blue_R

Liczba recenzji: 456

Szymon

Liczba recenzji: 64

Schatan

Liczba recenzji: 89

Agasia

Liczba recenzji: 103

xjustx

Liczba recenzji: 109

dewodaa

Liczba recenzji: 405

Master Mario

Liczba recenzji: 85

Dagna

Liczba recenzji: 80

I play with green!

Liczba recenzji: 95

konterman

Liczba recenzji: 25

Leser

Liczba recenzji: 122

pieprzowa

Liczba recenzji: 7

Urath

Liczba recenzji: 170

5zyderca

Liczba recenzji: 10

NLoriel

Liczba recenzji: 137

Mamont

Liczba recenzji: 0

konterman

Liczba recenzji: 25

Destos

Liczba recenzji: 26

Invader

Liczba recenzji: 124

Ascalogan

Liczba recenzji: 42

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 155

Dagna

Liczba recenzji: 80

Xxdamkamxx

Liczba recenzji: 6

Neoptolemos

Liczba recenzji: 309

Ravik

Liczba recenzji: 0

Luthien22

Liczba recenzji: 23

Lucas

Liczba recenzji: 10

Darek254

Liczba recenzji: 0

Arasz

Liczba recenzji: 14

Framar

Liczba recenzji: 0