Kerwyn83

Obserwowani

11 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

4 użytkowników

Dzika Strzelanka, sama nazwa gry już dobrze podsumuję o co chodzi w grze. Jest to gra zespołowa dla 2 – 10 graczy. Każdy zespół ma 5 kowbojów (zespół bandytów i zespół stróżów prawa).

Przygotowujemy stół według instrukcji jednego z 10 scenariuszy i zależnie od scenariuszu mamy rożne cele. Jeżeli jest nasza kolej, wybieramy jednego kowboja z naszego zespołu i wykonujemy akcje, tzn. głównie się ruszamy i strzelamy pstryknięciem żetonu. Gra się kończy jak się kończy czas (mamy ograniczoną ilość rund) albo spełniamy warunków scenariuszu.

Zasady są bardzo proste, wykonanie elementów jest na wysokim poziomie. Strategii prawie nie ma, jest to raczej losowa rozgrywka, która też zależy od umiejętności graczy. Jeżeli umiejętności pstryknięcia w obu zespołach znacznie się różną, to jeden zespół prawie nie ma szansy i z tego powodu też nie będzie się bawić tak dobrze.

Dla mnie temat dzikiego zachodu jest bardzo fajne i pasuje dobrze do tej gry. Niestety nie podobała mi się gra tak jak chciałbym. Jest ona zbyt losowa i problem o którym napisałem w moich partiach zawsze był obecny. Może gra „Catacombs” działa lepiej dla doświadczonych graczy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W grze One Night Ultimate Werewolf każdy z graczy dostaje ukrytą rolę. Zaczyna się faza nocna i wszyscy zamykają oczy, podobnie do gry Mafia. Aplikacja moderuje fazę nocy, w której każdy grać wykonuje akcję swojej roli. Po fazie nocnej odbywa się dyskusja i głosowanie kogo najlepiej zabić. Decyzja jest chociaż trudniejsza niż myślimy, bo w fazie nocnej może się zmienić nasza karta i zatem rola.

Gra jest świetna i podoba mi się o wiele bardziej niż inne gry typu Mafia. Można w nią już grać w trójkę (do 10 osób), i działa to w miarę sensownie. Polecam jednak minimum 5 graczy. Jest to bardzo szybka gra, jedna partia trwa ok. 10 minut. Dzięki temu można wiele razy w nią grać i próbować rożne kombinacje ról. Gra zawiera 12 różnych ról, dodatkowo już są dostępne 2 dodatki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W grze One Night Ultimate Werewolf Daybreak każdy z graczy dostaje ukrytą rolę. Zasady są takie same jak w grze One Night Ultimate Werewolf. Zaczyna się faza nocna i wszyscy zamykają oczy. Aplikacja moderuje fazę nocy, w której każdy grać wykonuje akcję swojej roli. Po fazie nocnej odbywa się dyskusja i głosowanie kogo najlepiej zabić. Decyzja jest chociaż trudniejsza niż myślimy, bo w fazie nocnej może się zmienić nasza karta i zatem rola.

Jest to osobna gra, która zawiera 11 różnych ról. Można ją też połączyć z grą One Night Ultimate Werewolf i zwiększyć ilość dostępnych ról. W porównaniu do podstawowej wersji gry, nie ma tu żadnych nudnych wieśniaków bez specjalnych zadań i ogólnie role są bardziej ciekawe. Są one chociaż też trochę bardziej skomplikowane niż w grze One Night Ultimate Werewolf. Dodatkowo tylko do 7 osób może grać w tą wersję. Dlatego polecam na początek podstawową wersję gry.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Na pierwszy rzut oka wygląda to na grę czysto dedukcyjną. Mieszamy dwa z ośmiu składników i aplikacja nam mówi, jaka mikstura nam wychodzi. Na podstawie tych rezultatów musimy dedukować jaki alchemical należy do jakiego ze składników. Robimy to podobnie do gry Cluedo.

Dedukcja ta jest głównym elementem rozgrywki, jednak nie jedynym. Jest to też gra typu worker placement, w której wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa. Z tego powodu nie można się opierać tylko na dedukcji, ale też trzeba pracować nad strategią. Można też blefować i blokować współgraczy.

Połączenia dedukcji z innymi elementami bardzo mi się odpowiada. Wykonanie gry jest bardzo dobra i rozgrywka jest bardzo fajna. Polecam wszystkim fanom gier dedukcyjnych.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Druga edycja gry Mansions of Madness była naprawdę zaskoczeniem. Zawsze interesowałem się grą, ale nie za bardzo podobała mi się koncepcja, gdzie jeden z graczy musi wykonać funkcję strażnika. Wolę grę całkowicie kooperacyjną. Funkcję strażnika podejmuje w drugiej edycji aplikacja, która jest dostępna dla systemów Windows, Android i iOS. Zatem aplikacja jest konieczna do rozgrywki. Aplikacja tworzy fajną atmosferę i daje kieruje graczy przez dany scenariusz.

W grze znajdujemy się w Arkham albo w innym mieście świata H.P. Lovecrafta. Każdy scenariusz w teorii dzięki aplikacji możemy wiele razy grać, chociaż po pierwszym rozwiązaniu znamy ogolną historię i mamy już dużo informacji, co do osiągniecia celu danego scenariusza. Gra zawiera 4 scenariuszy, każda rozgrywka trwa od 60 do 360 minut.

Ogólnie bardzo mi się podoba gra. Różne mechanizmy są podobne do gry Eldritch Horror i Arkham Horror. Dzięki scenariuszom atmosfera gry jest na bardzo wysokim poziomie. Mam tylko nadzieję, że będzie dużo dodatkowych scenariuszy. W tej chwili, 4 jest trochę za mało. Ale w sumie jest to wydawnictwo Fantasy Flight Games, co prawie już gwarantuje dużo dodatków.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Hroost

Liczba recenzji: 65

Zbyszek

Liczba recenzji: 0

Radosław

Liczba recenzji: 0

Aniaga

Liczba recenzji: 62

StaryMarych

Liczba recenzji: 24

Jakub

Liczba recenzji: 11

Kaczor.andrzej

Liczba recenzji: 7

Louve

Liczba recenzji: 68

Pizystrat

Liczba recenzji: 74

Damian

Liczba recenzji: 1

Krzysztof Szarawarski

Liczba recenzji: 5

Ivellios MIrimafëa

Liczba recenzji: 3

Ciu

Liczba recenzji: 16

Skaju

Liczba recenzji: 116

Lukasz22

Liczba recenzji: 0