English version English version

sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

» wyszukiwanie zaawansowane

Sanctum

Newsletter

Zapisz się! Informacje o nowościach będziesz dostawać na e-mail! Tylko świeżutkie informacje ;-)

Zapisuję się!
dlaczego warto?

Katalog gier

Centrum Prezentowe Centrum Prezentowe Gry planszowe i towarzyskie Gry planszowe i towarzyskie Łamigłówki Łamigłówki Gry RPG po polsku Gry RPG po polsku Gry RPG po angielsku Gry RPG po angielsku Karcianki kolekcjonerskie Karcianki kolekcjonerskie Gry figurkowe i bitewne Gry figurkowe i bitewne Dla dzieci Dla dzieci Książki i czasopisma Książki i czasopisma Funko - POP! Funko - POP! Akcesoria Akcesoria Promocje Promocje

Sklep w Gdańsku

REBEL - CH Metropolia
poziom -1, przy wyjściu z SKM
ul. Jana Kilińskiego 4
80-452 Gdańsk
tel. 508 247 667

Z powodu stanu zagrożenia epidemiologicznego, sklep stacjonarny w CH Metropolia nieczynny do odwołania.

Rebel Times

Numer 147 / Grudzień 2019

pobierz
REBELowe PDKi
Szkoły grają!
Szkoły grają!

Komentarze użytkownika: Thunderbolt

Magister

Thunderbolt

Warszawa

Komentarze tego użytkownika

Zdobyte trofea

Obserwowani i obserwujący

Komentarze (115)


Mr. Jack (stara edycja)

dodano: 20.11.2015

@aba - jak chcesz coś bardziej kompaktowego, to spróbuj Mr. Jack pocket. Wprawdzie mechanika gry jest inna, ale również wymaga dużo myślenia.

0

Splendor

dodano: 17.10.2015

@Koniczyna17 - faktycznie, masz rację. Tak to jest, jak nie doczyta się instrukcji tylko grasz na tłumaczonych przez kogoś zasadach :-P @Nightbomber - w pełni popieram, gra ma bardzo eleganckie, proste zasady, które jednak dają dużą ilość kombinacji, a więc także mnogość taktyk prowadzących do zwycięstwa. Dzięki temu regrywalność tytułu jest bardzo duża i z tego typu gier niewiele jest lepszych tytułów (chyba tylko Patchwork).

8

Splendor

dodano: 14.10.2015

@ Nightbomber W Splendorze masz 'instant win'. Kto nabije 15 punkt wygrywa od razu, nie ma żadnego kończenia tury itp.

2

Neuroshima HEX: Duel (edycja 2.5)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 21.05.2015

Bardzo dobra pozycja! Co ciekawe może to być zarówno dodatek do "pełnej" wersji Neuroshimy Hex, jak również pozycja samodzielna. Jako dodatek to oczywiście przede wszystkim dwie armie wzbogacające podstawkę. Armia Smart posiada wiele jednostek bojowych, do tego dość silnych, ale czasami brakuje jej żetonów akcji. Z kolei Vegas jest armią nie posiadającą tylu jednostek. Granie nią wymaga większego doświadczenia, bo jej siła opiera się na możliwości przejmowania jednostek nieprzyjaciela, ale umiejętne wykorzystanie tej zdolności może sparaliżować armie przeciwnika. Z mojej perspektywy jednak bardzo ciekawą opcją jest dwuosobowa wersja gry. Mała mapa oraz dodatkowe zasady ogniw i zbierania energii stanowią bardzo ciekawą modyfikację zasad i spowodowały, że rozgrywka jest pozbawiona głównej wady większej siostry, czyli braku możliwości ruchów w przypadku słabego dociągu żetonów. Tu zawsze możemy je wymienić na energię, a ta umożliwia nam wykonanie dodatkowych akcji. Świetny pomysł, który powoduje, że Neuroshima Hex Duel sprawdza się dużo lepiej w rozgrywkach dwuosobowych. Przyznaję, że do zakupu zachęciła mnie promocja na Rebel.pl., ale zdecydowanie nie żałuję. Neroshima Hex Duel do doskonała pozycja, godna polecenia nie tylko wielbicielom postapo. To doskonała pozycja dla wielbicieli gier strategicznych, a dodatkowo fakt, że można w niej wykorzystać wszystkie armie NH sprawia, że możliwości modyfikacji rozgrywek jest wręcz nieograniczona.

5

Red7 (edycja angielska)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 21.05.2015

Doskonała gra karciana, której ogromną zaletą są proste zasady. Na środku stołu gry leży karta, na której mamy zapisana zasadę określająca zwycięzcę (np posiadacz najwyższej karty). Gracze wykonując swoje ruchy mogą tą zasadę zmienić i/lub wyłożyć do palety kart przed sobą jedna kartę. Po wykonaniu takiego ruchu, przy zastosowaniu aktualnie obowiązującej zasady, gracz musi wygrywać z pozostałymi graczami biorąc pod uwagę wyłożone na stole karty. Jeśli nie może wykonać ruchu wygrywającego odpada z gry. Oprócz powyższej podstawowej wersji gry w pudełku znajdziemy zasady dodatkowe, które znacznie urozmaicają grę. Gra ma w sobie niesamowity potencjał i gwarantuje bardzo dużą regrywalność. Dodatkowym atutem są małe rozmiary i szybkość rozgrywki, co powoduje że jest to pozycja doskonała w każdej sytuacji. Można ja swobodnie zabrać na wyjazd pod namiot, czy zagrać w podróży. Zdecydowanie polecam!

1

Robo Rally

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 21.05.2015

Bardzo dobra gra oparta na mechanice programowanych ruchów. Gracze uczestniczą w wyścigu robotów, które muszą jak najszybciej przejechać określona trasę pomiędzy punktami kontrolnymi na terenie fabryki. Ruchy robocików są programowane w tajemnicy przez każdego z graczy kartami ruchów, a wykonywane są potem równocześnie, co skutkuje często kolizjami i nieprzewidzianymi zmianami zaplanowanej trasy. Dodatkowo na nasze dzielne maszyny działają również elementy fabryki, takie jak taśmociągi czy obrotowe platformy. Mimo to roboty posłusznie wykonują wcześniej zaprogramowane ruchy, co w rezultacie może prowadzić do zakończenia ruchu w zupełnie nieoczekiwanym miejscu. Jeśli chodzi o wady pozycji to moim zdaniem gra słabo sprawdza się na mniejszą ilość graczy. Właściwie dopiero od 4 graczy wzwyż zaczyna się emocjonujący wyścig. Gra doskonale sprawdza się natomiast jako pozycja imprezowa, gdyż można ją skalować aż do 8 graczy. Co więcej duża ilość graczy nie powoduje znaczącego wydłużenia rozgrywki, dzięki równoczesnemu wykonywaniu akcji planowania oraz późniejszych ruchów. Dodatkowo dołączona do rozgrywki klepsydra pogania zbyt długo myślących nad swoimi ruchami. Grze trochę brakuje do ideału, ale niewątpliwie jest to pozycja bardzo solidna. Polecam!

1

Cardline: Zwierzęta

dodano: 21.05.2015

Banalne zasady, do wytłumaczenia w minutę, sprawiają, że jest to bardzo dobra gra imprezowa. Z drugiej strony tematyka powoduje, że jest to ciekawa pozycja edukacyjna i to nie tylko dla najmłodszych. W stosunku do wydanego wcześniej Timeline'a poprawiono regrywalność, bo zwierzęta możemy porównywać pod względem trzech cech: wielkości, wagi i długości życia. Dodatkowo temat wydaje się ciekawszy dla dzieci - młodsi gracze bardzo chętnie zasiadają do rozgrywek w Cardline Zwierzęta. Na koniec warto wspomnieć o wysokiej jakości wydania tej gry. Wytrzymałe karty gwarantują możliwość wielokrotnych rozgrywek bez obawy o ich zużycie, piękne grafiki przykuwają uwagę, a całość zamknięta jest w doskonałym metalowym pudełku, chroniącym naszą grę podczas przenoszenia i przechowywania. Pozycja naprawdę godna polecenia!

6

Timeline: Wynalazki

dodano: 21.05.2015

Banalne zasady, do wytłumaczenia w minutę, sprawiają, że jest to bardzo dobra gra imprezowa. Z drugiej strony tematyka powoduje, że jest to ciekawa pozycja edukacyjna i to nie tylko dla najmłodszych. A układanie dat wynalazków w ciąg czasowy uświadamia nam, że niektóre informacje, wcale nie są tak oczywiste, bo ile osób z całą pewnością stwierdzi, czy najpierw wynaleziono okulary czy korkociąg? Można wprawdzie obawiać się o regrywalność tej pozycji, bo po jakimś czasie zapamiętujemy pewne daty, ale przecież nikt z nas nie jest w stanie zapamiętać nawet połowy kart. Na koniec warto wspomnieć o wysokiej jakości wydania tej gry. Wytrzymałe karty gwarantują możliwość wielokrotnych rozgrywek bez obawy o ich zużycie, piękne grafiki przykuwają uwagę, a całość zamknięta jest w doskonałym metalowym pudełku, chroniącym naszą grę podczas przenoszenia i przechowywania. Pozycja naprawdę godna polecenia!

5

Pokój 25

dodano: 21.05.2015

To bardzo ciekawy tytuł. Grą zainteresowałem się głównie dlatego, że w instrukcji ma wiele trybów rozgrywki. I w zależności od wyboru, gra toczy się zupełnie inaczej. Możemy grać w nią solo, jako w grę kooperacyjną, jako rywalizację między drużynami lub jako kooperację z motywem zdrajcy. To powoduje, że gra wydaje się bardzo uniwersalna. Ale czy tak jest naprawdę? Po rozegraniu kilku różnych partii stwierdzam, że jest to niewątpliwie solidna pozycja. Choć muszę stwierdzić, że nie w każdym trybie jest równie emocjonująca. W trybie kooperacji przypomina trochę skrzyżowanie memory z pasjansem, podobnie w trybie solo. Trochę lepiej wygląda sytuacja w przypadku starcia dwóch drużyn, wtedy gra zmienia charakter na rozgrywkę taktyczną. Ale zdecydowanie największe emocje oferuje w trybie kooperacji z motywem zdrajcy. To naprawdę działa i wyzwala emocje wśród graczy. Wykonanie gry stoi na najwyższym poziomie, doskonała jakość kafelków planszy, bardzo fajne figurki i świetna wypraska powodują, że gra wygląda świetnie zarówno na stole, jak i złożona w pudełku. Podsumowując, Pokój 25 nie jest może pozycją wybitna, ale na pewno co najmniej dobrą. Dużą zaletą gry jest dość krótki czas rozgrywki, bo spokojnie można zmieścić się z jedna partią poniżej godziny, jak również możliwość rozgrywki w konfiguracji od 1 do 6 graczy. Polecam zainteresować sie tą pozycją.

9

Alhambra (edycja angielska)

dodano: 21.05.2015

Są takie tytuły, które mimo upływu czasu nie starzeją się. Do takich gier należy niewątpliwie Alhambra. Jest to gra, która od wielu lat zajmuje miejsce na mojej półce i nigdy się nie nudzi. W grze stajemy do konkursu na projekt najładniejszego miasta dla Kalifa. Musimy zadbać o to, aby było czym płacić budowniczym, ale również odpowiednio układać kafelki miasta, tak aby zbierać jak najwięcej punktów zwycięstwa za budowle i otaczający je mur. Trzy razy w ciągu gry główny architekt Kalifa przybędzie ocenić postępy naszych prac. Trzeba być przygotowanym na te wizyty, bo wtedy właśnie zarabiamy punkty zwycięstwa. Tajemnicą sukcesu Alhambry są proste zasady, umiejętnie dawkowana losowość, która pozostawia jednak możliwość planowania posunięć i brak negatywnej interakcji. Te trzy czynniki sprawiają, że Alhambra to idealna gra rodzinna, ale również miły przerywnik między poważniejszymi tytułami. Polecam każdemu!

1

Patchwork (edycja angielska)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 21.05.2015

Patchwork to dla mnie gra fenomen. Kiedy pierwszy raz otwierałem to niepozorne pudełko, to zastanawiałem się czy nie szkoda na nią czasu. Przecież można by w tym czasie przeżywać przygody w fantastycznych światach, rozwijać cywilizacje, czy odkrywać skarby. Wobec wspomnianych alternatyw perspektywa szycia kocyka wydawała się mało porywająca. Niepozorna oprawa graficzna też nie wzbudza emocji, a mimo to gra wciąga, jak mało który tytuł. Broni się niesamowitą kombinacją mechanik, mamy w niej i układankę rodem z dość leciwego już Tetrisa, i wyścig pomiędzy graczami (z tym że najlepiej być jak najdłużej ostatnim), i optymalizację ruchów, i zarządzanie zasobami (czasem i pieniędzmi, reprezentowanymi przez guziki). Wszystko to połączone w taki sposób, że z jednej strony wymaga dość intensywnego wysiłku umysłowego, ale z drugiej strony pozwala na płynną i w miarę szybka rozgrywkę. Ja nie znajduję w tej grze wad, dla dwóch graczy to jedna z najlepszych pozycji na partyjkę poniżej godziny.

1

Ucieczka: Świątynia Zagłady

dodano: 05.02.2015

Gra urzekła mnie swoją prostotą, a jednocześnie niesamowitą wręcz porcją adrenaliny, jaką wyzwala. Jest oparta na całkowitej losowości, rzucamy kostkami i musimy wyrzucić określone kombinacje wyników, aby wykonać różne akcje/zadania. Cały jej urok polega na tym, że mamy na to ograniczoną ilość czasu, dokładnie 10 minut, odmierzane specjalnie przygotowaną ścieżką dźwiękową. Połączenie presji czasu z elementem losowości dostarcza niesamowitych, absolutnie wyjątkowych wrażeń. To co dzieje się nad planszą jak rozpocznie się rozgrywka jest nie do opisania, a próba opanowania grupy uciekinierów i realizacji założonego planu to zadanie prawie niewykonalne. Co ciekawe im więcej osób gra, tym trudniej się dogadać. W pudełku otrzymujemy dwie wersje gry, podstawową oraz z klątwami i skarbami. Różnią się od siebie sposobem rozgrywki, przy czym gra podstawowa jest chyba nieco łatwiejsza, ale bardziej losowa, podczas gdy klątwy wprowadzają utrudnienie, niwelowane częściowo przez skarby, które z kolei ułatwiają rozgrywkę, niwelując też część losowości (w skarbach można znaleźć ułatwienia umożliwiające wykonanie samodzielnie zadań nie wykonalnych przez jedną osobę w grze podstawowej). Tytuł sprawdza się jako gra imprezowa, bądź jako wypełnienie czasu między dłuższymi rozgrywkami. Ale uwaga, znam przypadek gdy wypełnił całe 5 godzin imprezy, nikt nie chciał robić nic innego tylko grać w tą grę ponownie.

6

Krosmaster: Arena - Fire & ice

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 05.02.2015

Ciekawy dodatek do Krosmastera. Dokłada nowe figurki, a więc nowe możliwości konstruowania składu i taktyki swojej drużyny. Postacie są zróżnicowane pod względem umiejętności, ale generalnie bazują na atakach średniodystansowych. Brak wśród nich summonerów, więc nie wzmocnimy drużyny żadnymi żetonami mobów, za to mamy dość ciekawego healera mogącego wykazać się także w walce (Drop Knight). Jems Blond - (4 poziom), to teoretycznie najmocniejsza postać tego dodatku. Owszem, na krótkim i średnim dystansie jest morderczy, ale brakuje mu możliwości ataków na daleki dystans (max zasięg bez zwiększania to 6 pól), a w zwarciu jest bezbronny. Maskun John - (2 poziom), bardzo ciekawa postać, bo mimo niższego poziomu w zasadzie nie ustępuje cechami i możliwościami postaciom 3-cio poziomowym. Jego największa wadą jest konieczność przewidywania ruchów przeciwnika i dobrego ustawiania się, bo czary może rzucać tylko w liniach prostych. Flame Knight - (3 poziom), nieoceniony dzięki swojemu czarowi obszarowemu, bo pozwala wyłuskać chowających się przeciwników zza drzewa. Niestety potrzebuje wsparcia healera, bo powtórny atak w tej samej turze wymaga już poświęcenia punktów życia. Bonus za grę z innym rycerzem w drużynie jest stosunkowo niewielki. Drop Knight - (3 poziom) bardzo użyteczny ze względu na swój czar leczący, a nie jest tak bezbronny jak klasyczny healer. Potrafi mocno przyłożyć na krótkim dystansie, a dzięki znacznej ilości punktów życia i odporności na czary wodne nie jest łatwy do unicestwienia. Dwa razy szybciej leczy Rycerzy (siebie i innych), wiec warto zastanowić się czy nie zainwestować w większą ilość Rycerzy w drużynie, co bardzo zwiększa efektywność leczenia. Wykonanie na najwyższym poziomie, piękne figurki z wytrzymałego plastiku, do tego oczywiście karty postaci oraz cztery niewielkie mapy do rozegrania solowych mini-przygód. No i oczywiście kod do wersji online Krosmastera. Dodatek polecam dla graczy, którzy chcą wzmocnić swoją drużynę atakami z krótkiego i średniego dystansu. Jeśli ktoś szuka postaci do walki w zwarciu to raczej polecam rozejrzeć się za innym zestawem, bo brak tutaj klasycznego wojownika pierwszej linii jak również summonera, który może wysłać do walki swoich chowańców.

2

Maskotka Dofus Tofu Krosmaster

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 04.02.2015

Maskotka sympatyczna i wykonana z dobrej jakości materiałów. Myślałem, że będzie trochę miększa, na przytulankę raczej się nie nadaje, ale do zabawy sprawdza się doskonale. Dla Krosmasterowych zapaleńców bardzo miły dodatek. Fajnie jest mieć swojego Tofusa ;-)

1

Krosmaster: Arena

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 02.02.2015

Grę zakupiłem zupełnie przypadkiem, jako prezent gwiazdkowy dla syna. Zachęcony dobrymi opiniami zaryzykowałem i nie żałuję. Tytuł okazał się bowiem rewelacyjnym bitewniakiem o prostych zasadach, ale niemal niekończących się możliwościach taktycznych, dzięki ogromnej ilości umiejętności postaci oraz oraz dużej ilości wyposażenia dodatkowego, dzięki któremu te postacie można wzmacniać w trakcie rozgrywki. Wydanie gry stoi na najwyższym poziomie. Pięknie wykonane figurki, kolorowe karty oraz trójwymiarowe elementy planszy cieszą oko i zachęcają do zabawy. Ale uwaga! Choć gra jest wydana w konwencji anime i wydaje się przeznaczona dla dzieci, w rzeczywistości jest bezwzględnym i pełnokrwistym bitewniakiem, w którym wszelkimi możliwymi środkami należy unicestwić przeciwnika. I w mojej skromnej opinii bije wiele innych systemów bitewnych na głowę bogactwem swoich możliwości taktycznych zarówno podczas tworzenia drużyny, jak i w trakcie samej rozgrywki. Sama rozgrywka jest dość prosta i w miarę szybka, jedna bitwa dla graczy znających zasady to ok 30 minut gry. Dzięki temu tytuł nadaje się zarówno na kilka potyczek, jak i rozegranie turnieju bitewnego. W naszym przypadku pochłonęła znaczną ilość czasu podczas ostatniego wyjazdu ze znajomymi. Wszyscy, niezależnie od wieku, chętnie zasiadali do planszy, gdy tylko była taka możliwość, a pojedynki dostarczały niemałych emocji nie tylko graczom, ale równiez licznej publiczności.

4

Silent War: Imperial Japanese Navy

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 02.02.2015

Dodatek tylko dla fanów Silent War-a. Uzupełnia bodaj jedyne niedociągnięcie oryginalnego tytułu, a mianowicie wprowadza nazwy jednostek japońskiej floty, dzięki czemu nie topimy już bezimiennych lotniskowców czy krążowników o wyporności XX ton, ale konkretne okręty znane z historycznych zmagań II Wojny Światowej na Pacyfiku. Dodatek nie zmienia w zasadzie regół gry (poza wprowadzeniem zasad dotyczących "singli"), ale wiele wprowadza w sferę zgodności gry z historycznymi realiami. Wcześniej mogło się zdarzać, że będziemy topić kilka razy ten sam typ okrętu, mimo, że zgodnie z realiami japońska flota miała np tylko 2 takie okręty. Dodatek eliminuje taką możliwość, bo gdy zatopimy konkretny okręt jego żeton jest usuwany z gry.

2

Silent War

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 02.02.2015

Bardzo ciężko jest mi obiektywnie ocenić tą grę, bo jest to tytuł mocno specyficzny. Właściwie powinien zostać oceniony na dwie oceny, jedną dla wielbicieli gier symulacyjno-strategicznych, a drugą dla reszty graczy. Ostatecznie jednak oceniam ją według moich kryteriów, wieloletniego fana gier wojennych i strategicznych. Tematem gry są zmagania amerykańskich okrętów podwodnych z japońską flotą cesarską. Gracz dowodzi flotą okrętów podwodnych wysyłając je na patrole, dbając o naprawianie ich uszkodzeń oraz wyposażenie ich w niezbędne zaopatrzenie na czas misji. Celem gry jest zatopienie wyznaczonego tonażu w określonym okresie, inaczej zostaniemy zdymisjonowani a nasze miejsce zajmie zdolniejszy admirał. W zależności od wyboru jednego z kilku scenariuszy oferowanych przez grę, rozgrywamy od 1 roku wojny aż po całą kampanię 1941-1945. Ta ostatnia opcja potrafi zająć od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin gry (nie licząc rozkładania i składania, które też trochę czasu nam zajmie). Zasady gry nie są specjalnie skomplikowane, ale mechanika przywołuje wspomnienia gier strategicznych końca XX-tego wieku: "rzuć kostkami i sprawdź wynik w tabeli". Sprawia to, że momentami gra przytłacza ilością modyfikatorów, które musimy zastosować do rzutu oraz tabel, które musimy skonsultować, aby uzyskać wynik starcia lub odczytać wydarzenie specjalne. Podsumowując, gra jest zdecydowanie skierowana do fanów gier strategicznych uwielbiających dużą ilość żetonów na planszy oraz tabelek towarzyszących zasadom. Tak więc jeśli nie jesteś fanem takich rozgrywek, to nie radzę kupować tego tytułu. Natomiast jeśli uwielbiasz taki klimat, a do tego spędzałeś dużo swego czasu nad symulatorami łodzi podwodnych, śmiało możesz kupować ten tytuł, bo gra da Ci dużo frajdy. Na koniec wspomniane dwie oceny. Dla fanów klasycznych strategii - 5, dla pozostałych - 2.

2

Dobble

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 02.02.2015

Bardzo dobra gra ćwicząca refleks i spostrzegawczość, w swojej kategorii gier jedna z najlepszych. Można grać w nią dosłownie wszędzie, zasady do wytłumaczenia w kilku zdaniach, rozgrywka trwa max 5 minut, a niewielkie pudełko zmieści się do plecaka czy torby. Dzięki temu gra może towarzyszyć nam we wszystkich wyprawach i zabawiać zarówno w rozgrywce 2-osobowej, jak i podczas większej rozgrywki (nawet do 8 osób). Trzeba tylko pamiętać, że im więcej graczy tym większy chaos ;-) Co do wykonania, to jedyną wada tej gry jest to, że przy intensywnych partiach (a uwierzcie, że w Dobble nie da się grać spokojnie ;-) karty potrafią szybko się zużyć. Nie da się też ich specjalnie zabezpieczyć, bo są okrągłe, więc pozostaje tylko cieszyć się emocjonującymi rozgrywkami, a po zużyciu talii wymienić egzemplarz na nowy. Za to pudełko jest metalowe, więc chociaż w transporcie gra jest świetnie chroniona. Jeśli ktoś szuka szybkiej, nieskomplikowanej lecz emocjonującej gry zdecydowanie polecam.

10

Skaven Verminlord (2015)

dodano: 19.01.2015

Swego czasu dużo grałem w WFB i mam dużą sympatię do tego systemu. Ale 270 zł za 1 figurkę, to chyba przesada. Czy ktoś to kupi??? A nawet jeśli tak, to jestem zdecydowanym przeciwnikiem podejścia, w którym dostępność figurek jest ograniczana możliwościami finansowymi nabywców (masz dobrą armię jeśli masz dużo kasy). Takie gry szybko umierają...

1

Sails of Glory - Game Mat

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.01.2015

Nie jest to pierwsza mata do gry tej firmy, jaką kupuje i zawsze jestem bardzo zadowolony. Mata jest bardzo porządnie wykonana, od dołu zaopatrzona jest w gumową podkładkę zapobiegającą przesuwaniu po stole, natomiast górna powierzchnia pokryta jest lekko chropowatym materiałem, dzięki czemu figurki i karty leża tam gdzie się je położyło i nie mają tendencji do przesuwania się przy każdym dotknięciu. Do tego mapa jest bardzo funkcjonalna, bo pokryta siatką linii wiatrów, która jest niezwykle przydatna do planowania i wykonywania ruchów żaglowców. Zdecydowanie polecam, choć cena nie jest niska, a do gry potrzben są co najmniej dwie maty.

3

Potwory w Tokio (stara edycja)

dodano: 02.12.2014

Przepięknie wydana i magicznie wciągająca gra rodzinna gwarantuje wspaniałą rozrywkę dla osób w każdym wieku. Śliczne grafiki nawiązujące nieco do anime cieszą oko i zachęcają do rozgrywki, a bardzo proste zasady, możliwe do zrozumienia i/lub wytłumaczenia w kilka minut, gwarantują szybką rozgrywkę bez przestojów, a możliwość zrobienia demolki w mieście wielkim potworem działa na wyobraźnię. Interakcja między graczami duża i niby negatywna (w końcu trzeba wykazać się większym talentem do niszczenia wszystkiego naokoło, także przeciwników), ale temat "japońskich potworów" został potraktowany z przymrużeniem oka i walka nie wzbudza negatywnych emocji. Sercem rozgrywki są rzuty kośćmi, ale losowość jest ograniczona przez możliwość przerzutów, a po prawdzie każdy z wyrzuconych "wyników" może się przydać umożliwiając, jeśli nie atak, to leczenie, albo zbieranie dodatkowej energii, która pozwoli wzmocnić naszego ciężko pracującego pupila dodatkowymi kartami zdarzeń lub mutacji.

5

Thunderbolt Apache Leader

dodano: 02.12.2014

Mimo wysokiej ceny gra skusiła mnie dwoma aspektami. Po pierwsze fajnie odzwierciedla realia misji wsparcia pola walki, nie komplikując niepotrzebnie zasad, a po drugie... jest dla jednej osoby, więc nie trzeba szukać drugiego do pary (a nawet jak się znajdzie, to można zagrać wspólnie). Gra skupia się na taktycznych zadaniach wsparcia pola walki przez siły powietrzne. Gracz jest dowódcą lotniczej grupy bojowej składającej się z kilku maszyn, a jego zadaniem jest wykonać misje polegające na niszczeniu wskazanych celów naziemnych. Dostajemy do dyspozycji tak znane maszyny wsparcia pola walki jak A-10 Thunderbolt, AV-8 Harrier, AH-64 Apache (w dwóch wersjach) czy AH-1 Cobra, czy też np dwa typy maszyn bezzałogowych, ale również oferuje szeroki wybór pilotów o zróżnicowanych umiejętnościach, którzy mogą szkolić się i awansować w trakcie gry. Sama misja jest jednak jedynie zwieńczeniem pracy która trzeba wykonać wcześniej, bowiem gracz poznając zadanie samodzielnie musi zaplanować misję i odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Które maszyny wysłać? Czy zdążymy naprawić uszkodzone maszyny przed kolejnym dniem działań? Jakie rakiety i bomby spośród kilkunastu typów dostępnych w grze będą najlepsze do niszczenia celów różnego rodzaju jak budynki, bomby, piechota? Którzy piloci mają najlepsze umiejętności najlepiej nadają się do tej misji? Czy zmęczony i zestresowany pilot, który własnie wrócił z ciężkiej misji będzie w stanie polecieć jutro, czy trzeba szukać innego? Wszystkie te aspekty są symulowane w grze. Do tego w niektórych misjach dochodzą czynniki polityczne, np presja na zadanie przeciwnikowi znaczących strat każdego dnia działań bojowych. Mimo wielu czynników branych pod uwagę, reguły rozgrywki są dość proste i stosunkowo łatwo przyswajalne, porównując z innymi pozycjami, oceniam je jako średnio skomplikowane. Dzięki temu czas wykonania jednej misji to około 60 minut, więc można ją rozegrać dość szybko. Trzeba jednak pamiętać, że 2/3 czasu spędza się na planowaniu misji, a tylko 1/3 czasu to sama walka. Cała kampania, z której będziemy rozliczani to zazwyczaj kilka do kilkunastu misji, z których zliczamy punkty zwycięstwa i sprawdzamy na ile udało nam się zaspokoić oczekiwania dowództwa (reprezentowane przez określone progi zwycięstwa od słabego (poor) do wspaniałego (great). Osobiście uważam, że gra jest świetna, ale polecam ją tylko koneserom, którzy lubią współczesną technikę wojskową oraz planowanie misji, a nie tylko samo starcie. Aha no i jeszcze jedna kwestia, bez chociaż podstawowej znajomości angielskiego ani rusz, bo i instrukcja i wszystkie opisy na kartach misji oraz zdarzeń są w tym języku.

6

Wings of Glory WW1 - Morane-Saulnier Type N (Navarre)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 13.11.2014

Długo wahałem się, czy kupić ten model, bo maszyny z przełomu lat 1915/1916 nie są zbyt mocno reprezentowane w grze. Najlepszym przeciwnikiem dla tej maszyny to Fokker E.III, oba samoloty używają tej samej talii manewrowej i mają identyczną siłę ognia, więc pojedynki są bardzo wyrównane. Jeśli chodzi o sam model, to w rzeczywistości wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciu, na którym nie widać podwozia. Za promocyjną cenę zdecydowanie polecam.

2

Wings of Glory WW1 - Morane-Saulnier Type N (Gilbert)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 13.11.2014

Długo wahałem się, czy kupić ten model, bo maszyny z przełomu lat 1915/1916 nie są zbyt mocno reprezentowane w grze. Najlepszym przeciwnikiem dla tej maszyny to Fokker E.III, oba samoloty używają tej samej talii manewrowej i mają identyczną siłę ognia, więc pojedynki są bardzo wyrównane. Jeśli chodzi o sam model, to w rzeczywistości wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciu, na którym nie widać podwozia. Za promocyjną cenę zdecydowanie polecam.

3

Sabotażysta

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.10.2014

Świetna gra karciana dla całej rodziny. Proste zasady, szybka rozgrywka, w momencie kulminacyjnym wzbudzająca niezwykłe emocje, to ogromny atut tej pozycji. Przy tym niewielkie pudełko i stosunkowo mała ilość kart sprawiają, że jest to gra w którą można grać dosłownie w każdej sytuacji. Zdecydowanie polecam - sprawdzone na wyjeździe wakacyjnym, gdzie dostarczyła nam niezapomnianych wieczornych emocji.

7

Horror w Arkham: Koszmar z Dunwich

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.10.2014

Świetne rozszerzenie do Horroru w Arkham zdecydowanie wzbogacające rozgrywkę. Po kolei plusy: - dodatkowa plansza z nowymi lokacjami (wprawdzie mniej więcej 30% obszaru Arkham, ale zawsze) - dużo nowych kart, chyba najważniejsze to nowe karty mitów i spotkań w Arkham (po wielu grach w podstawkę, niektóre spotkania zaczynały sie już powtarzać) - zwiększony poziom trudności poprzez wprowadzenie kart ran i szaleństwa oraz nowe zasady rozrywania pieczęci na już zabezpieczonych obszarach, co sprawia że pieczętowanie bram zaczyna być istnym "gonieniem króliczka" - nowi poszukiwacze (znajdzie się coś dla każdego, od muzyka do żołnierza) - nowi przedwieczni - hmm, kolejne tony macek do powstrzymania, przyznać trzeba że wredne z nich bestie - misje i zadania, czyli możliwość zdobycia dodatkowych benefitów po wykonaniu zleconych czynności - z kronikarskiego obowiązku warto wspomnieć jeszcze nowe przedmioty, czary itp. Wszystko wydane bez zarzutu, utrzymana została wysoka jakość z podstawki. Każdy fan Horroru w Arkham powinien postarać się o ten dodatek - zdecydowanie wart swojej ceny.

5

Wings of Glory WW2 - Reggiane Re.2001 Falco II (Metellini)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.10.2014

Model dość niszowej maszyny z czasów II WŚ, której wybudowano ledwie ok 250 sztuk. Wykorzystywana była na froncie śródziemnomorskim w latach 1942-1943. Stąd tez nieco niższa ocena, bo model można wykorzystać tylko w ograniczonym zakresie w scenariuszach historycznych. Ciekawie może prezentować się w scenariuszach imitujących atak na Maltę, gdzie może eskortować wydany jeszcze przez Nexusa Ju-87R2 w malowaniu włoskich sił powietrznych. Samolot w grze ma takie same właściwości manewrowe jak radziecki Jak-1 (ta sama talia manewrowa) i dość słabe uzbrojenie, jak na okres w którym był użytkowany. Polecam dla kolekcjonerów, graczom którzy zaczynają swoją przygodę z WoG sugeruję wybrać inny samolot.

2

Wings of Glory WW1 - Sopwith Camel (Barker)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.10.2014

Bardzo ładny model jednego z najsławniejszych samolotów myśliwskich Ententy. Sam samolot w grze charakteryzuje się dobrą szybkością, niezwykłą zwrotnością (choć z uwagi na silnik rotacyjny skręty w jedną stronę są zdecydowanie łatwiejsze) oraz przyzwoitą wytrzymałością. Wśród modeli myśliwców I wojny światowej to jedna z moich ulubionych maszyn. Polecam do kolekcji każdego fana WoG.

3

Wings of Glory WW2 - Yakovlev Yak-1 (Luganskij)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.10.2014

Jak dotąd jedyny model myśliwca radzieckiego w grze (nie licząc jednego Hurricane'a w malowaniu radzieckim). Chociażby z tego powodu warto rozważyć jego zakup. Model reprezentuje jeden z podstawowych myśliwców radzieckich z lat 41-43. Samolot w malowaniu z początku 1943 roku, kiedy latał na nim Siergiej Ługański, jeden z asów radzieckiego lotnictwa podczas II wojny światowej (łącznie podczas całej wojny uzyskał 37 zestrzeleń). W samej grze samolot posiada podobną szybkość i zwrotność jak niemiecki Be-109E. Posiada też nieco mniejszą siłę ognia niż jego główny przeciwnik, ale ta różnica jest odczuwalna tylko na bliskim dystansie. Tak więc pojedynki tych dwóch maszyn są bardzo wyrównane.

1

Wings of Glory WW1 - Sopwith Triplane (Dallas)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.10.2014

Samolot był wykorzystywany praktycznie jedynie przez lotnictwo marynarki brytyjskiej od końca 1916 roku do 1917 roku, kiedy został zastąpiony przez nowszego Camela. Maszyna była udaną konstrukcją i stanowiła groźnego przeciwnika dla ówczesnych Albatrossów D.II i D.III wykorzystywanych przez Państwa Centralne, głównie ze względu na swoją zwrotność. Głównym mankamentem Triplane'ów była słaba konstrukcja skrzydeł, które potrafiły się składać przy dużych prędkościach (np przy nurkowaniu) oraz słabsze uzbrojenie, gdyż konstrukcje z 1917 roku dość rzadko miały montowany jedynie jeden karabin. W grze model bardzo wdzięczny do pilotowania, można rozgrywać ciekawe pojedynki z Albatrossami wcześniejszych wersji. Brakuje mu trochę siły ognia, ale nadrabia to zwrotnością.

2

Wings of Glory WW2 - Bristol Beaufighter MK.IF (Boyd)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.10.2014

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Andrzejem - jest to ciekawy model, o czym świadczy fakt, że zniknął z półek Rebela ledwie po kilku dniach obecności w ofercie. Faktem jest, że pozostałe malowania są chyba ciekawsze, czekamy na ich sprowadzenie... Sam samolot w scenariuszach historycznych będzie oczywiście wykorzystywany w misjach nocnych. To oznacza jego limitowane użycie, a z wydanych w grze modeli jego przeciwnikami będą głównie Bf110 oraz ewentualnie He111. W grze samolot jest dużo mniej zwrotny niż myśliwce jednosilnikowe. Jego kartę manewrową można porównać do Ju87, z tym że jest zdecydowanie szybszy. Główny atut maszyny to niewiarygodna siła ognia, jedną salwą ze swoich 4 działek i 6 km-ów może zestrzelić właściwie każdy samolot dostępny w grze.

1

Wings of Glory WW2 - Spitfire MK.IX (Beurling)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.10.2014

Długo wyczekiwane Spitfire'y z serii IX trafiły wreszcie do Polski. Niestety wielkość kart ruchu dla tej serii modeli budzi moje zastrzeżenia. Po zakoszulkowaniu kart nie ma szans na schowanie ich do oryginalnego pudełka. Dlatego ocena idzie punkcik w dół. Sam samolot to rewelacyjna maszyna do scenariuszy późnowojennych. Niesamowicie szybka i zwrotna, chyba najlepszy samolot z tej serii myśliwców. Jest w stanie poradzić sobie z każdym przeciwnikiem, a jej atuty sprawiają, ze nadaje się również dla początkujących graczy.

1

Wings of Glory WW1 - Bristol F.2b Fighter (Harvey/Waight)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.10.2014

Model bardzo udanej konstrukcji brytyjskiej z drugiej połowy wojny. Samoloty te były szeroko wykorzystywane w latach 1917-1918 do wielu zadań, w tym także myśliwskich. Maszyny te brały tez udział w późniejszych konfliktach (np wojnie polsko-bolszewickiej), a ze służby zostały wycofane dopiero w latach trzydziestych. W grze samolot spisuje się doskonale, jest dość szybki i charakteryzuje się dość dobrą zwrotnością, jak na maszynę tej wielkości. Jednak jego największa zaletą jest to, że dzięki dwuosobowej załodze posiada strefy ostrzały do przodu i do tyłu. To powoduje, że jest to godny przeciwnik dla każdego samolotu Państw Centralnych.

2

Wings of Glory WW1 - Bristol F.2b Fighter (Arkell/Stagg)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.10.2014

Model bardzo udanej konstrukcji brytyjskiej z drugiej połowy wojny. Samoloty te były szeroko wykorzystywane w latach 1917-1918 do wielu zadań, w tym także myśliwskich. Maszyny te brały tez udział w późniejszych konfliktach (np wojnie polsko-bolszewickiej), a ze służby zostały wycofane dopiero w latach trzydziestych. W grze samolot spisuje się doskonale, jest dość szybki i charakteryzuje się dość dobrą zwrotnością, jak na maszynę tej wielkości. Jednak jego największa zaletą jest to, że dzięki dwuosobowej załodze posiada strefy ostrzały do przodu i do tyłu. To powoduje, że jest to godny przeciwnik dla każdego samolotu Państw Centralnych.

2

Wings of Glory WW2 - Curtiss P-40 Warhawk (Lottl)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.10.2014

Bardzo ciekawy model jednego z szerzej stosowanych amerykańskich myśliwców sił lądowych. Model reprezentuje malowanie z Afryki w latach 1942-1943, gdzie samoloty te były używane podczas walk w Algierii i Tunezji. W samej grze samolot jest bardzo dobrą maszyną, wytrzymała i o sporej sile ognia. Jest w stanie nawiązać równorzędna walkę z BF109E, a przewyższa każdą maszynę włoską. Zdecydowanie polecam do kolekcji, również jako samolot dla początkujących graczy.

1

Wings of Glory Game Mat - Countryside

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.10.2014

Świetna mata do gry Wings of Glory. Oprócz fajnego klimatu, który wprowadza do gry (za co nie wszyscy gracze są skłonni zapłacić) ma kilka dodatkowych zalet, o których przekonałem się dopiero grając na niej: + dzięki gumowej podkładce leży tam gdzie została położona i nie przesuwa się nawet na śliskich powierzchniach (np lakierowanym stole) + wierzchnia warstwa jest lekko chropowata, co powoduje że podstawki samolotów nie przesuwają się przy lekkim dotknięciu. Podobnie jest z kartami ruchu. To cecha BARDZO przydatna w grze figurkowej z udziałem wielu graczy + wreszcie można wyznaczać konkretne cele na mapie (mosty, stacje kolejowe, budynki) a nie tylko używać kart celów dostarczonych w podstawce + porządkuje pole gry (wreszcie wiadomo gdzie dokładnie jest granica pola gry) Mimo dość wysokiej ceny zdecydowanie polecam!

2

Last Night on Earth: Timber Peak

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 30.09.2014

Mimo, że wszystko niby na najwyższym poziomie (jak to w wydaniach FFP) przyznam, że mam trochę kłopotu z oceną tego dodatku. No właśnie, czy to dodatek? Otóż produkt jest właściwie nową podstawką do gry. Instrukcja napisana przejrzyście, zawiera dotychczasowe zasady, które zostały uporządkowane oraz kilka nowych (np zasady dotyczące pożarów). Cóż fajnie, że wreszcie wszystko jest w jednym miejscu, ale to żadna nowość. Za to ciekawą nowością jest system doświadczenia wprowadzony w tej części. Postacie bohaterów mogą za punkty doświadczenia dokupywać różnego rodzaju "wzmocnienia", a gracz sterujący zombie może dorzucić do ręki swoich kart dodatkowe, mało przyjemnie niespodzianki. System premiuje walkę, bo doświadczenie właśnie za nią się zdobywa. Dodatkowo zyskujemy alternatywną do podstawki planszę (nowe miasteczko z innym "centrum" oraz "brzegami"). To duży plus, bo zwiększa możliwości komponowania planszy. Trzeba jednak brać pod uwagę, że dodatkowe kafelki mają też wadę. Otóż zmniejsza się szansa że wylosowany bohater odnajdzie swojej oryginalne miejsce startowe - w rezultacie często duże grupy zaczynają razem na środku planszy. A to potrafi wpłynąć na klimat gry, bo w grupie mniej strasznie. Ostatecznie jednak lepiej mieć więcej modułów planszy, więc zaliczam to "na plus". Co do bohaterów mamy niby sześciu, ale połowa z nich to ulepszone wersje postaci z pierwszej podstawki. Tak więc ostatecznie dostajemy tylko 3 nowe postacie. Trochę mało i to niezależnie czy traktujemy produkt jako nową podstawkę (tylko 6 bohaterów do wyboru), czy jako dodatek (tylko 3 nowych). Warto dodać, że jeśli chodzi o zombie to dostajemy ponownie te same figurki zombiaków, które mieliśmy już w podstawowej wersji gry. Szkoda, bo można było dołożyć chociaż inne pozy. Karty w deckach są nieco zmienione niż te z podstawki. Część się powtarza, ale część mamy nowych. Generalnie gra jest nieco bardziej "mordercza" dla obu ze stron - bohaterowie mają trochę mocniejsze przedmioty, a zombie potrafią zdrowo namieszać swoimi eventami. Najmocniejszą stroną są scenariusze, w moim odczuciu sporo fajniejsze od tych z oryginalnej podstawki. Tutaj widać, że inwencja twórców się rozwinęła wraz z grą. Tak więc podsumowując, ten produkt to coś pośredniego pomiędzy podstawką a średniej wielkości dodatkiem. Oceniam ją jako produkt dobry, ale do zachwytów trochę brakuje, bo za niektóre rzeczy (instrukcja, większość figurek i niektóre karty) płacimy drugi raz.

5

Last Night on Earth: Hero Pack 1

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 30.09.2014

Dodatek zawiera 4 nowych bohaterów (karty i figurki), jeden nowy scenariusz oraz po pięć kart do każdego z decków bohaterów i zombiaków. Bohaterowie to po prostu nowe postacie z oryginalnymi umiejętnościami, mnie szczególnie przypadła do gustu reporterka, która w pogoni za ciekawostkami wlezie nawet do pomieszczeń opanowanych przez zombie oraz nauczyciel chemii, istny MacGyver który może znikąd wytrzasnąć potrzebny przedmiot. Karty jakoś mnie nie przekonały, nic rewolucyjnego. W scenariusz jeszcze nie grałem, więc ciężko coś powiedzieć. Mam też nieodparte wrażenie, że Hero Pack 1 wraz z Survival of the Fittest oraz Zombie with Grave Weapons miały być jednym dużym dodatkiem, a zostały trochę sztucznie podzielone. Pewnie po to aby zgarnąć więcej kasy. I w rezultacie zawartość HP1 nie powala, ale dla wielbicieli LNoE na pewno pozycja warta rozważenia. Tyle tylko, że jako ostatni z serii dodatków.

1

Wings of Glory WW1 - Albatros D.II (Szepessy-Sokoll)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 29.09.2014

Albatross D.II to model użytkowanego w niewielkich ilościach poprzednika sławnego Albatrossa D.III. Samolot był opracowany jako konstrukcja, która miała zrównoważyć przewagę osiągnięta przez aliantów po wprowadzeniu Neuportów 11 i 17 oraz Airco DH2, które przewyższały ówczesne niemieckie konstrukcje. Samolot okazał się dobra konstrukcją, a jego wersja rozwojowa stała się jednym z podstawowych maszyn Państw Centralnych. Model to bardzo niszowa wersja Albatrossa produkowana na licencji przez Austro-Węgry w zaledwie kilkunastu egzemplarzach. Z tego powodu to raczej wersja kolekcjonerska, bo zapewne nie bezie wielu historycznych scenariuszy dla tej maszyny.

2

Wings of Glory WW1 - Albatros D.II (Von Richthofen)

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 29.09.2014

Albatross D.II to model użytkowanego w niewielkich ilościach poprzednika sławnego Albatrossa D.III. Samolot był opracowany jako konstrukcja, która miała zrównoważyć przewagę osiągnięta przez aliantów po wprowadzeniu Neuportów 11 i 17 oraz Airco DH2, które przewyższały ówczesne niemieckie konstrukcje. Samolot okazał się dobra konstrukcją, a jego wersja rozwojowa stała się jednym z podstawowych maszyn Państw Centralnych. Na tej maszynie Manfred von Richthofen odniósł swoje sławne zwycięstwo nad asem alianckim Lanoe Hawkerem. Sam model odwzorowany ładnie, ale niestety nie jest malowany tylko oklejany kamuflażem, co powoduje, że na łączeniach wychodzi bazowy jasnoniebieski kolor.

2

Wings of Glory WW1 - Sopwith Snipe (Sapozhnikov)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 29.09.2014

Model rewelacyjnego samolotu myśliwskiego aliantów. Następca sławnego Sopwitha Camela, był wytrzymalszy i dużo łatwiejsza w pilotażu. Maszyna wprowadzona w drugiej połowie 1918 roku, zdążyła zapisać się w historii wieloma zwycięstwami powietrznymi i była użytkowana jeszcze po wojnie, m.in. w czasie interwencji aliantów w trakcie rewolucji rosyjskiej. Prezentowany model to samolot radzieckiego asa Sapoznikova, na którym latał on w trakcie wojny z "białymi". Malowanie niestety dość niszowe i raczej trudne do wykorzystania w scenariuszach historycznych z uwagi na brak w kolekcji Areasa modeli strony przeciwnej. Polecam tylko kolekcjonerom oraz osobom z zacięciem modelarskim, które są w stanie przygotować konwersje istniejących modeli na malowania z rewolucji.

2

Wings of Glory WW1 - Sopwith Snipe (Barker)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 29.09.2014

Model rewelacyjnego samolotu myśliwskiego aliantów> Następcy sławnego Sopwitha Camela, była wytrzymalsza i dużo łatwiejsza w pilotażu. Maszyna wprowadzona w drugiej połowie 1918 roku, zdążyła zapisać się w historii wieloma zwycięstwami powietrznymi. Jedną z najsławniejszych bitew powietrznych stoczył kanadyjski as, William Barker w listopadzie 1918 roku, kiedy atakowany przez kilkadziesiąt niemieckich samolotów odniósł 4 zwycięstwa powietrzne i zdołał, wprawdzie ciężko ranny, powrócić do bazy. Prezentowany model to maszyna w malowaniu własnie tego pilota.

2

Wings of Glory WW1 - Fokker D.VII (Goering)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 29.09.2014

Model doskonałego myśliwca Państw Centralnych. Na froncie pojawił się w połowie 1918 roku i od razu stał się postrachem alianckich pilotów. Latało na nim wielu znanych pilotów, a prezentowane malowanie należy do Hermana Goeringa, późniejszego marszałka III Rzeszy. Wykorzystywany też przez Austro-Wegry, jak również przez lotnictwo polskie w latach powojennych, m.in. w okresie wojny polsko-bolszewickiej. W grze samolot niemal idealny. Szybki, zwrotny, dość wytrzymały i dobrze uzbrojony. Najlepszy myśliwiec niemiecki do scenariuszy z końcowego okresu wojny. Zdecydowanie polecam!

2

Last Night on Earth - Growing Hunger Expansion

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 26.09.2014

Dodatek dorzuca trochę nowości do LNoE. Po otwarciu pudełka znajdziemy w nim: - dwa nowe "narożniki" planszy - cztery nowe postacie, w tym kucharza - prawdziwego twardziela, weterana z Wietnamu - dodatkowe zombie oraz zasady ich wykorzystania w scenariuszach (jak to w LNoE ich umiejętności są kwestią losową, ale potrafią być zabójcze) - nowe scenariusze - według mnie najciekawsze scenariusze do LNoE w jakie grałem - dodatkowe karty do obu talii (w tym np dwuręczne bronie dla bohaterów oraz kilka ciekawych kart dla zombie, które potrafią podłamać morale obrońców miasteczka) - sporo doprecyzować i wyjaśnień w zasadach gry - i na koniec szybki (bo ok 15 minutowy) scenariusz dla dwóch graczy na małej planszy, gdzie samotny bohater musi przeżyć do rana Gra, mimo że klimatyczna już w wersji podstawowej, z tym dodatkiem nabiera jeszcze rumieńców. A wszystko wydane na najwyższym poziomie, do jakiej przyzwyczaiło nas FFP. Jedyną rzeczą do której można się przyczepić (ale to już naprawdę na siłę) to kwestia figurek zombie - niestety nie różnią się wyglądem od tych z podstawki, wyróżniają się tylko czerwonym kolorem.

3

Wings of Glory WW1 - Fokker A.III (Hautzmayer)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2014

Piękny model jednego z najważniejszych samolotów początkowej fazy I Wojny Światowej. Maszyna była jednym z pierwszych samolotów projektowanych specjalnie na wyposażenie eskadr myśliwskich. Jego pojawienie się na froncie zachodnim wprowadziło panikę wśród dowódców alianckich, a Państwom Centralnym zapewniło panowanie na niebie. Sam model wykonany pięknie, na żywo ładniejszy niż na zdjęciu (gdzie nie widać np dolnej części silnika). W grze dobrze spisuje się w pojedynkach z maszynami alianckimi początkowego okresu wojny (np MS typ N lub Airco DH2).

2

Wings of Glory WW1 - Bristol F.2b Fighter (Headlam/Beaton)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2014

Model bardzo udanej konstrukcji brytyjskiej z drugiej połowy wojny. Samoloty te były szeroko wykorzystywane w latach 1917-1918 do wielu zadań, w tym także myśliwskich. Maszyny te brały tez udział w późniejszych konfliktach (np wojnie polsko-bolszewickiej), a ze służby zostały wycofane dopiero w latach trzydziestych. W grze samolot spisuje się doskonale, jest dość szybki i charakteryzuje się dość dobrą zwrotnością, jak na maszynę tej wielkości. Jednak jego największa zaletą jest to, że dzięki dwuosobowej załodze posiada strefy ostrzały do przodu i do tyłu. To powoduje, że jest to godny przeciwnik dla każdego samolotu Państw Centralnych.

2

Wings of Glory WW1 - Sopwith Triplane (Little)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2014

Samolot był wykorzystywany praktycznie jedynie przez lotnictwo marynarki brytyjskiej od końca 1916 roku do 1917 roku, kiedy został zastąpiony przez nowszego Camela. Maszyna była udaną konstrukcją i stanowiła groźnego przeciwnika dla ówczesnych Albatrossów D.II i D.III wykorzystywanych przez Państwa Centralne, głównie ze względu na swoją zwrotność. Głównym mankamentem Triplane'ów była słaba konstrukcja skrzydeł, które potrafiły się składać przy dużych prędkościach (np przy nurkowaniu) oraz słabsze uzbrojenie, gdyż konstrukcje z 1917 roku dość rzadko miały montowany jedynie jeden karabin. W grze model bardzo wdzięczny do pilotowania, można rozgrywać ciekawe pojedynki z Albatrossami wcześniejszych wersji. Brakuje mu trochę siły ognia, ale nadrabia to zwrotnością.

2

Wings of Glory WW1 - Airco DH2 (Andrews)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2014

Model myśliwca zaprojektowanego jako odpowiedź na "zmore Fokkera", czyli doskonałe Fokkery E.I-III wprowadzone przez Państwa Centralne. Samolot był użytkowany przez całą wojnę, chociaż w roli myśliwca jedynie pod koniec 1915 roku i w pierwszej połowie 1916. Potem pełnił m.in. zadania łącznikowe i obserwacyjne. Byłem bardzo ciekaw, jak Ares poradzi sobie z odwzorowaniem tak nietypowej konstrukcji, ale model jest wykonany bardzo ładnie. W grze maszyna przydatna do scenariuszy wczesnowojennych. Jedyne zastrzeżenie jakie mam, to kąt ostrzału k.m. Przecież DH2 miał ruchomy karabin, więc kąt ostrzału powinien być szerszy, z drugiej strony operowanie karabinem przez pilota było mozliwe praktycznie tylko podczas lotu na wprost. Można wprowadzić tutaj jakieś "home rules" aby odzwierciedlić ta cechę maszyny.

2

Wings of Glory WW1 - Airco DH2 (Hawker)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2014

Model myśliwca zaprojektowanego jako odpowiedź na "zmore Fokkera", czyli doskonałe Fokkery E.I-III wprowadzone przez Państwa Centralne. Samolot był użytkowany przez całą wojnę, chociaż w roli myśliwca jedynie pod koniec 1915 roku i w pierwszej połowie 1916. Potem pełnił m.in. zadania łącznikowe i obserwacyjne. Byłem bardzo ciekaw, jak Ares poradzi sobie z odwzorowaniem tak nietypowej konstrukcji, ale model jest wykonany bardzo ładnie. W grze maszyna przydatna do scenariuszy wczesnowojennych. Jedyne zastrzeżenie jakie mam, to kąt ostrzału k.m. Przecież DH2 miał ruchomy karabin, więc kąt ostrzału powinien być szerszy, z drugiej strony operowanie karabinem przez pilota było mozliwe praktycznie tylko podczas lotu na wprost. Można wprowadzić tutaj jakieś "home rules" aby odzwierciedlić ta cechę maszyny.

2

Wings of Glory WW1 - Halberstadt D.III (Keudell)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 24.09.2014

Model dość niszowego samolotu Państw Centralnych, w praktyce używanego jako myśliwiec jedynie w drugiej połowie 1916 roku i szybko wypartego przez bardziej udane Albatrossy. Z tego powodu ma dość ograniczone zastosowanie w grze, choć stanowi doskonałego przeciwnika dla angielskich Airco D.H.2. Model wykonany bardzo fajnie, szkoda tylko, ze schemat malowania dość nudny. Z drugiej strony brak dodatkowych oznaczeń i/lub naklejanego kamuflażu powoduje, że samolot bardzo łatwo można przemalować i nadać mu indywidualny charakter.

2

Wings of Glory WW1 - Halberstadt D.III (Luftstreitkrafte)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 24.09.2014

Model dość niszowego samolotu Państw Centralnych, w praktyce używanego jako myśliwiec jedynie w drugiej połowie 1916 roku i szybko wypartego przez bardziej udane Albatrossy. Z tego powodu ma dość ograniczone zastosowanie w grze, choć stanowi doskonałego przeciwnika dla angielskich Airco D.H.2. Model wykonany bardzo fajnie, szkoda tylko, ze schemat malowania dość nudny. Z drugiej strony brak dodatkowych oznaczeń i/lub naklejanego kamuflażu powoduje, że samolot bardzo łatwo można przemalować i nadać mu indywidualny charakter.

2

Wings of Glory WW2 - Kawasaki Ki-61-IB (Nakano)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 23.09.2014

Niestety jeden z mniej starannie wykonanych modeli Aresa. Niedokładne malowanie wymaga trochę poprawek. Za to samolot, który model przedstawia to jeden z wazniejszych myśliwców japońskiej armii. Samolot wszedł do użytku w 1943 roku i był wykorzystywany w różnych wersjach do końca wojny. Model reprezentuje wersję Ki-61 Ib uzbrojoną w 4 karabiny maszynowe. Polecam do bitew z lat 1943/1944 (Nowa Gwinea, Wyspy Salomona) jak i późniejszych (obrona Japonii), tyle tylko, że w 1945 roku samolot odstaje już technologicznie od maszyn alianckich (odczuwa się braki w uzbrojeniu)

2

Last Night on Earth: Zombies with Grave Weapons Miniature Set

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 23.09.2014

Dodatek zawiera figurki zombie uzbrojone w róznego rodzaju bronie odpowiadające talii Grave Weapons. W pudełku znajduje się też dodatkowa karta (w dwóch egzemplarzach) wzbogacająca własnie ten deck zombiaków. Jeśli ktoś nie posiada dodatku Survival of the Fittest, to inne bronie dla zombie nie będą miały żadnego znaczenia dla gry, bo zasady dla Grave Weapons były właśnie tam wprowadzone. Jeśli ktoś lubi urozmaicenie w figurkach na planszy (jak ja) to warto kupować, jeśli nie zwracacie uwagi na takie szczegóły można sobie darować. W ogóle mam wrażenie, że Zombie with Grave Weapons oraz Hero Pack 1 razem z Survival of the Fittest miały być większym dodatkiem do gry, który został potem podzielony, aby więcej zarobić.

2

Wings of Glory WW2 - Kawasaki Ki-61 Hien (Ichikawa)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 19.09.2014

Samolot pierwszej serii modeli wypuszczonych po zmianie nazwy jednej z lepszych gier bitewnych dotyczących lotnictwa z Winga of War na Wings of Glory. W pełni kompatybilny z zasadami rozgrywki obu gier. Samolot w malowaniu kpt Ichikawy, jednego z bohaterów walk obronnych nad Japonią. Na jego koncie znajduje się 9 zestrzeleń amerykańskich B-29 bombardujących wyspy japońskie w 1945 roku. Sam model bardzo fajnie spisuje się w grze. Dość szybki i wystarczająco zwrotny, ale jego największym atutem jest niesamowita siła ognia jak na samolot jednomiejscowy. Wynika to z faktu, że reprezentuje wersję Ki-61 KAI uzbrojoną oryginalnie w działka 30 mm oraz karabiny maszynowe, przystosowaną specjalnie do walki z amerykańskimi bombowcami.

3

Wings of Glory WW2 - Yakovlev Yak-1 (Litvjak)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 19.09.2014

Jak dotąd jedyny model myśliwca radzieckiego w grze (nie licząc jednego Hurricane'a w malowaniu radzieckim). Chociażby z tego powodu warto rozważyć jego zakup. Model reprezentuje jeden z podstawowych myśliwców radzieckich z lat 41-43. Samolot w malowaniu Lidii Litvijak, jednej z dwóch kobiet, które uzyskały ponad 10 zestrzeleń nieprzyjacielskich maszyn w walkach w okolicach Stalingradu. W samej grze samolot posiada podobną szybkość i zwrotność jak niemiecki Be-109E. Posiada też nieco mniejszą siłę ognia niż jego główny przeciwnik, ale ta różnica jest odczuwalna tylko na bliskim dystansie. Tak więc pojedynki tych dwóch maszyn są bardzo wyrównane.

2

Last Night on Earth Special Edition Soundtrack CD

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 19.09.2014

Hmm, kupiłem płytę, bo cenię bardzo wysoko LNoE. Same utwory mogą być, choć klimat raczej mało horrorowy. Brakuje w niej ciężkich niepokojących utworów, mamy raczej do czynienia z utworami na pianino bądź muzyką elektroniczną. Płyta czasem ląduje w odtwarzaczu kiedy gram w LNoE, ale przy innych grach nie wykorzystywana.

1

Last Night on Earth

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 19.09.2014

Na tytuł trafiłem zupełnie przypadkowo, ale jako miłośnik gier w klimatach horroru nie mogłem przejść obok niego obojątnie. Opinie w sieci znalazłem różne, więc postanowiłem sam sprawdzić z czym mamy do czynienia. Pierwsze wrażenie po dość żmudnym rozpakowywaniu paczki - wiadomo jak Rebel opancerza przesyłki ;-) - BARDZO pozytywne. Gram w gry od wielu lat, ale takiego wydania gry chyba jeszcze nie widziałem. Plansza modułowa na twardej tekturze, karty postaci i misji na jeszcze twardszej, właściwie niezniszczajnej. Podobnie wydane są talie do gry, ilośc lakieru zabezpieczającego jest taka, że używanie koszulek na karty jest zbyteczne. Do tego dochodzą doskonale wykonane figurki, szkoda tylko że zombie nie są bardziej zróznicowane (występują tylko trzy wzory). Ale najmocniejszą stroną gry jest KLIMAT. Wydawca zadbał dosłownie o najmniejsze szczegóły, aby gra umożliwiła przeżycie historiii rodem z horrorów lat 80-tych. Znajdujemy w niej standardowy zestaw postaci z amerykańskiego małego miasteczka, a więc stróża prawa, kilka róznych postaci studentek i studentów, dziwnego nieznajomego etc., a grafiki na wszystkich kartach i w instrukcji wyglądają jak kadry z filmu. Do tego dochodzi płyta z soudtrackiem do gry, którą można włączyć w tle w trakcie rozgrywki. Utwory może mogły by być trochę bardziej w klimacie horroru, ale i tak duży plus za pomysł. Co do samej mechaniki gry to mamy do czynienia z typowym ameritrashem. Gra jest mocno losowa, walka oparta na rzutach koścmi, których ilość zależy od użytych, losowo dobieranych kart. Z tego opisu mogłoby wynikać, że to główna słabośc tej gry, ale... no własnie. Twórcom udało się zrobić z niej zaletę, wkomponowując losowość w klimat gry. Przypomnijmy sobie przecież dawne horrory, gdzie bohatoerom broń zacinała się w najbardziej nieodpowiednim momencie, ale wręcz odwrotnie, gdy już cała nadzieja uleciała odnajdywali niespodziewanie siekierę, dzięki której przerąbali się przez fale napływających zewsząd zombie. Podobnie jest w LNoE - losowość pełni w niej rolę nieprzewidzianych zwrotów akcji, które skazują bohaterów na porażkę lub łutu szczęścia, który w ostatniej chwili podsuwa znikąd potrzebny przedmiot. Dzieki takiej mechanice gra jest absolutnie nieprzewidywalna, a gracze wcale nie narzekają na nadmierne "turlanie", zamiast tego słychać zewsząd okrzyki "znowu mi się zaciął rewolwer!!!", albo "dlaczego akurat teraz musiało zabraknąc mi paliwa do piły spalinowej???", co przypomina nieco klimat RPG. Trochę się rozpisłąem, więc czas na podsumowanie: Gra jest absolutnie REWELACYJNA, jeśli podejdzie się do niej trochę z przymrużeniem oka, a trochę jak do narracyjnej histori rodem ze starych horrorów. Dla graczy, którzy cenią przede wszystkim klimat i prostotę rozgrywki to pozycja obowiązkowa, natomiast zwolennicy cięzkich eurogier raczej nie odnajdą się w tej rozgrywce.

8

Wings of Glory WW1 - Aviatik D.I (Sabeditsch)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 19.09.2014

Bardzo ciekawy model, jeden z niewielu reprezentujących konstrukcje w barwach Austro-Węgier. Doskonale nadaje się do scenariuszy z frontu południowego, pojedynki z włoskimi Hanriotami i Spadami są bardzo wyrównane, a po wprowadzeniu przez Aresa bombowców Caproni można wykorzystać go do scenariuszy obronnych przed nalotami bombowymi. Samolot zwrotny i dobrze uzbrojony. Wprawdzie należy do mniej wytrzymałych maszyn, ale przy swojej zwrotności oraz szybkości wznoszenia z łatwością może wymanewrować wiekszość przeciwników.

2

Wings of Glory WW1 - Caproni Ca.3 (La Guardia)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 10.09.2014

Po długim wahaniu (nie ukrywam, że związanym z ceną modelu) postanowiłem jednak nabyć jakiś ciężki bombowiec aliancki z okresu I Wojny Światowej. Pierwszą edycję Caproni niestety przegapiłem, na szczęście pojawiła się reedycja (wprawdzie w innych malowaniach). Sam model bardzo ładny i solidnie wykonany. Niezbędny do misji bombowych ze strony aliantów przeciwko Państwom Centralnym. Szczególnie ciekawe misje to loty w eskorcie włoskich Hanriotów przeciwko Aviatikom Austro-Wegier.

2

Wings of Glory WW2 - FW-190 D-9 (Wubke)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 10.09.2014

Ciekawy model i solidne wykonanie, mam jednak dwa zastrzezenia. Po pierwsze malowania wszystkich wersji FW-190 są bardzo podobne i niestety potrafią mylić się na planszy. Można było się bardziej wysilić i znaleźć trochę bardziej zróżnicowane wzory. Po drugie nowe karty ruchu o większym formacie, hmm... nie bardzo mi leżą. Wiem, że wymagało tego wyskalowanie gry (samoloty są szybsze niż wcześniejsze modele), i na standardowych, małych kartach zabrakło miejsca. Ale po włożeniu kart do koszulek (tak, znalazłem rozmiar), karty nie mieszczą się do oryginalnego pudełka. Za to -1 do oceny. Sam samolot niewątpliwie wart uwagi. Jeden z najbardziej znanych myśliwców niemieckich drugiej połowy wojny. Absolutnie niezbędny do misji w Europie w latach 1944/1945, zwłaszcza w perspektywie zapowiedzianych modeli ciężkich bombowców aliancich, a więc możliwości rozgrywania scenariuszy bombardowania III Rzeszy. W grze bardzo zwrotny i szybki, ma też sporą siłę ognia, więc gra się nim bardzo dobrze.

2

Wings of Glory WW1 - Rules and Accessories Pack

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.09.2014

Podstawka do świetnej gry bitewnej nawiązującej do walk lotniczych w czasie I Wojny Światowej. Pozycja obowiązkowa dla fanów lotnictwa i gier bitewnych. Ares Games zdecydował się na ciekawy zabieg wypuszczając w pudełku zasady gry bez jakichkolwiek pionków i kart samolotów. Oznacza to, ze zakup podstawki nie pozwoli nam jeszcze zagrać w samą grę, trzeba dokupić figurki samolotów. W pierwszej chwili byłem zaskoczony tym pomysłem, z drugiej strony jednak ma to sens o tyle, że wydawca nie zmusza nikogo do zakupu konkretnych figurek, które być może okażą sie zupełnie niepotrzebne. Takie rozwiązanie pozwala dobrać każdemu graczowi najbardziej odpowiadające modele, a ich wybór jest całkiem spory...

3

Wings of Glory WW1 - Halberstadt CL.II (Niemann/Kolodzicj)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 12.08.2014

Model jednej z najbardziej uniwersalnych maszych Państw Centralnych. Wykorzytywana była jako bombowiec, samolot rozpoznawczy i łącznikowy. I własnie do takiej roli kupiłem ten model do mojej kolekcji. W grze doskonale spisuje się jako samolot wszechstronnego wsparcia. Sam model jest bardzo ładnie odwzorowany, choć wybrane malowanie może budzić mieszane odczucia. Ja osobiście wybrałem tą akurat wersję malowania kierując się... ceną. Pozostałe dwa modele Halberstadta CL.II w Rebelu sa nie wiedziec czemu droższe o 10 PLN.

2

Wings of Glory Game Mat - Coast

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 12.08.2014

Swietnia mata do gry Wings of Glory. Oprócz fajnego kimatu, który wprowadza do gry (za co nie wszyscy gracze sa skłonni zapłacić) ma kilka dodatkowych zalet, o których przekonałem się dopiero grając na niej: + dzieki gumowej podkładce lezy tam gdzie została położona i nie przesuwa się nawet na sliskich powierzchniach (np lakierowanym stole) + wierzchnia warstwa jest lekko chropowata, co powoduje że podstawki samolotów nie przesuwają się przy lekkim dotknięciu. Podobnie jest z kartami ruchu. To cecha BARDZO przydatka w grze figurkowej z udziałem wielu graczy + wreszcie można wyznaczac konkretne cele na mapie (mosty, stacje kolejowe, budynki) a nie tylko używac kart celów dostarczonych w podstawce + porzadkuje pole gry (wreszcie wiadomo gdzie dokładnie jest granica pola gry) Mimo dośc wysokiej ceny zdecydowanie polecam!

3

Wings of Glory Game Mat - City

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 12.08.2014

Swietnia mata do gry Wings of Glory. Oprócz fajnego kimatu, który wprowadza do gry (za co nie wszyscy gracze sa skłonni zapłacić) ma kilka dodatkowych zalet, o których przekonałem się dopiero grając na niej: + dzieki gumowej podkładce lezy tam gdzie została położona i nie przesuwa się nawet na sliskich powierzchniach (np lakierowanym stole) + wierzchnia warstwa jest lekko chropowata, co powoduje że podstawki samolotów nie przesuwają się przy lekkim dotknięciu. Podobnie jest z kartami ruchu. To cecha BARDZO przydatka w grze figurkowej z udziałem wielu graczy + wreszcie można wyznaczac konkretne cele na mapie (mosty, stacje kolejowe, budynki) a nie tylko używac kart celów dostarczonych w podstawce + porzadkuje pole gry (wreszcie wiadomo gdzie dokładnie jest granica pola gry) Mimo dośc wysokiej ceny zdecydowanie polecam!

2

Wings of Glory WW2 - Spitfire MK.IX (Johnson)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 05.05.2014

Długo wyczekiwane Spitfire'y z serii IX trafiły wreszcie do Polski. Niestety wielkość kart ruchu dla tej serii modeli budzi moje zastrzeżenia. Po zakoszulkowaniu kart nie ma szans na schowanie ich do oryginalnego pudełka. Dlatego ocena idzie punkcik w dół. Sam samolot to rewelacyjna maszyna do scenariuszy późnowojennych. Niesamowicie szybka i zwrotna, chyba najlepszy samolot z tej serii myśliwców. Jest w stanie poradzić sobie z każdym przeciwnikiem, a jej atuty sprawiają, ze nadaje się również dla początkujących graczy.

2

Wings of Glory WW2 - FW-190 D-13 (Gotz)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 05.05.2014

Ciekawy model i solidne wykonanie, mam jednak dwa zastrzeżenia. Po pierwsze malowania wszystkich wersji FW-190 są bardzo podobne, można było się bardziej wysilić i znaleźć trochę bardziej zróżnicowane. Po drugie nowe karty ruchu o większym formacie, hmm... nie bardzo mi leżą. Wiem, że wymagało tego wyskalowanie gry (samoloty są szybsze niż wcześniejsze modele), i na standardowych, małych kartach zabrakło miejsca. Do tego karty ruchu po rozpakowaniu ledwo mieszczą się do pudełka, a po włożeniu ich w koszulki nie ma szans na ich schowanie . Za to -1 do oceny. Sam samolot niewątpliwie wart uwagi. W grze bardzo zwrotny iszybki, ma też sporą siłę ognia. Do scenariuszy późnowojennych absolutnie polecam.

2

Wings of Glory WW2 - Nakajima KI-84 Hayate (52 Sentai)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 05.05.2014

Ciekawy model i solidne wykonanie, ma jednak jedną poważną wadę. Nowe karty ruchu o większym formacie, hmm... nie bardzo mi leżą. Wiem, że wymagało tego wyskalowanie gry (samoloty są szybsze niż wcześniejsze modele), i na standardowych, małych kartach zabrakło miejsca. Ale można było zastosować jakiś powszechny standard wymiaru (np ASC, ESC). Dla mnie te modele są nieużywalne dopóki nie znajde jakiś koszulek w tym wymiarze. Za to -1 do oceny. Sam samolot bardzo przydatny do scenariuszy późnowojennych. Jeden z lepszych (jeśli nie najlepszy) myśliwców japońskich, to obowiązkowa pozycja dla walk z roku 1944/1945. Tyle tylko, że jak do tej pory to nie ma z kim walczyć :-( Wprawdzie Ares wydał Mustanga w wersji P-51D, ale te samoloty na Pacyfik zawędrowały w zasadzie dopiero jak się skończyła wojna w Europie (dokładniej od kwietnia 1945).

2

Wings of Glory WW2 - Rules and Accessories Pack

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 05.05.2014

Podstawka do świetnej gry bitewnej nawiązującej do walk lotniczych w czasie II Wojny Światowej. Pozycja obowiązkowa dla fanów lotnictwa i gier bitewnych. Ares Games zdecydował się na ciekawy zabieg wypuszczając w pudełku zasady gry bez jakichkolwiek pionków i kart samolotów. Oznacza to, ze zakup podstawki nie pozwoli nam jeszcze zagrać w samą grę, trzeba dokupić figurki samolotów. W pierwszej chwili byłem zaskoczony tym pomysłem, z drugiej strony jednak ma to sens o tyle, że wydawca nie zmusza nikogo do zakupu konkretnych figurek, które być może okażą sie zupełnie niepotrzebne. Takie rozwiązanie pozwala dobrać każdemu graczowi najbardziej odpowiadające figurki.

3

Wings of Glory WW2 - P-51D Mustang (Landers)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 05.05.2014

Ciekawy model i solidne wykonanie, ma jednak jedną poważną wadę. Nowe karty ruchu o większym formacie, hmm... nie bardzo mi leżą. Wiem, że wymagało tego wyskalowanie gry (samoloty są szybsze niż wcześniejsze modele), i na standardowych, małych kartach zabrakło miejsca. Ale po włożeniu kart do koszulek (tak, znalazłem rozmiar), karty nie mieszczą się do oryginalnego pudełka. Za to -1 do oceny. Jeden z najbardziej znanych myśliwców amerykańskich drugiej połowy wojny. Absolutnie niezbędny do misji w Europie w latach 1944/1945. Do zastosowania także w misjach na Pacyfiku, ale tutaj tylko w ograniczonym zakresie, bo te samoloty na Pacyfik zawędrowały w zasadzie dopiero jak się skończyła wojna w Europie (dokładniej od kwietnia 1945).

2

Wings of Glory WW2 - P-51D Mustang (Ellington)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 05.05.2014

Ciekawy model i solidne wykonanie, ma jednak jedną poważną wadę. Nowe karty ruchu o większym formacie, hmm... nie bardzo mi leżą. Wiem, że wymagało tego wyskalowanie gry (samoloty są szybsze niż wcześniejsze modele), i na standardowych, małych kartach zabrakło miejsca. Ale po włożeniu kart do koszulek (tak, znalazłem rozmiar), karty nie mieszczą się do oryginalnego pudełka. Za to -1 do oceny. Jeden z najbardziej znanych myśliwców amerykańskich drugiej połowy wojny. Absolutnie niezbędny do misji w Europie w latach 1944/1945. Do zastosowania także w misjach na Pacyfiku, ale tutaj tylko w ograniczonym zakresie, bo te samoloty na Pacyfik zawędrowały w zasadzie dopiero jak się skończyła wojna w Europie (dokładniej od kwietnia 1945).

2

Znak Starszych Bogów - Nieznane Siły

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 05.05.2014

Nieznane Siły moim zdaniem są obowiązkowym dodatkiem do gry. Sama podstawka jest trochę zbyt łatwa, a nowe zasady, szczególnie nowe kości klątwy i błogosławieństwa oraz trudniejsze karty mitów dodają kolorytu rozgrywce i nieco podgrzewają atmosferę. Do poziomu trudności innych gier kooperacyjnych (np horroru w Arkham) jeszcze daleko, ale rozgrywka robi się bardziej emocjonująca. Lepszym rozwiązaniem jest też podział karty wejścia na cztery oddzielne lokacje. Mimo tego, że gra nadal nie zalicza się do trudnych, to gorąco polecam dla miłośników Lovecrafta. Plusy to: + nowe kości (błogosławieństwo i przekleństwo) + zwiększenie poziomu trudności dzięki nowym, trudniejszym kartom mitów + podział karty wejścia na cztery lokacje Minusy: - oklepane grafiki znane z innych gier FFG związanych z mitami - wciąż trochę za łatwa dla doświadczonych graczy

7

Wings of Glory WW2 - Spitfire MK.IX (Skalski)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 05.05.2014

Długo wyczekiwane Spitfire'y z serii IX trafiły wreszcie do Polski. A jako pierwsza przyleciała maszyna Stanisława Skalskiego. Model bardzo starannie wykonany, niestety mam zastrzeżenia do podstawowego koloru plastiku (niebieski), który dobrze wygląda od spodu, ale fatalnie w kabinie pilota. Co więcej nic się nie poradzi niestety na ta przypadłość. Dlatego punkcik w dół. Sam samolot to rewelacyjna maszyna do scenariuszy późnowojennych. Niesamowicie szybka i zwrotna, chyba najlepszy samolot z tej serii myśliwców. Jest w stanie poradzić sobie z każdym przeciwnikiem, a jej atuty sprawiają, ze nadaje się również dla początkujących graczy.

3

Wings of Glory WW2 - Curtiss P-40 Warhawk (Hill)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 05.05.2014

Ciekawy model jednego z szerzej stosowanych amerykańskich myśliwców sił lądowych. Model reprezentuje malowanie z Chin, gdzie samoloty te były używane przez ochotników alianckich. W samej grze samolot jest bardzo dobrą maszyną, wytrzymała i o sporej sile ognia. Jest w stanie nawiązać równorzędna walkę z maszynami japońskimi. Zdecydowanie polecam do kolekcji, również jako samolot dla początkujących graczy, bo wytrzymałość i siła ognia wybaczają wiele błędów.

2

Wings of Glory WW2 - North American B-25C Mitchell (Bauer)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 05.05.2014

Piękny model amerykańskiego bombowca, który był szeroko stosowany na wszystkich frontach II wojny światowej, w tym przypadku w malowaniu z frontu śródziemnomorskiego. Niezbędny do scenariuszy odtwarzających misje bombowe z drugiej połowy wojny. Samolot posiada silne uzbrojenie i praktycznie nie ma martwego pola ostrzału, tak więc każdy myśliwiec zbliżający się do tego bombowca musi liczyć się z silnym ogniem zaporowym.

2

FFG Standard Card Game Sleeves - Przezroczyste 50

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 11.03.2014

Najlepsze koszulki do kart jakie znam. Produkt FFG to najwyższa półka, solidny plastik, wytrzymałe łączenie. Karty ubrane w te koszulki są bezpieczne na wiele rozgrywek. Zdecydowanie polecam każdemu, komu, jak mnie, zależy na zabezpieczeniu kart w trakcie rozgrywki.

1

Wings of Glory WW2 - P-51D Mustang (Saks)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.03.2014

Ciekawy model i solidne wykonanie, ma jednak jedną poważną wadę. Nowe karty ruchu o większym formacie, hmm... nie bardzo mi leżą. Wiem, że wymagało tego wyskalowanie gry (samoloty są szybsze niż wcześniejsze modele), i na standardowych, małych kartach zabrakło miejsca. Ale po włożeniu kart do koszulek (tak, znalazłem rozmiar), karty nie mieszczą się do oryginalnego pudełka. Za to -1 do oceny. Jeden z najbardziej znanych myśliwców amerykańskich drugiej połowy wojny. Absolutnie niezbędny do misji w Europie w latach 1944/1945. Do zastosowania także w misjach na Pacyfiku, ale tutaj tylko w ograniczonym zakresie, bo te samoloty na Pacyfik zawędrowały w zasadzie dopiero jak się skończyła wojna w Europie (dokładniej od kwietnia 1945).

2

FFG Mini European Board Game Sleeves 50

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.02.2014

Najlepsze koszulki do kart jakie znam. Produkt FFG to najwyższa półka, solidny plastik, wytrzymałe łączenie. Karty ubrane w te koszulki sa bezpieczne na wiele rozgrywek. Zdecydowanie polecam każdemu, komu, jak mnie, zalezy na zabezpieczeniu kart w trakcie rozgrywki.

2

Wings of Glory WW2 - Nakajima Ki-84 Hayate (Imoto)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.02.2014

Ciekawy model i solidne wykonanie, ma jednak jedną poważną wadę. Nowe karty ruchu o większym formacie, hmm... nie bardzo mi leżą. Wiem, że wymagało tego wyskalowanie gry (samoloty są szybsze niż wcześniejsze modele), i na standardowych, małych kartach zabrakło miejsca. Ale można było zastosować jakiś powszechny standard wymiaru (np ASC, ESC). Dla mnie te modele są nieużywalne dopóki nie znajde jakiś koszulek w tym wymiarze. Za to -1 do oceny. Jeden z lepszych (jeśli nie najlepszy) myśliwców japońskich, to obowiązkowa pozycja dla walk z roku 1944/1945. Tyle tylko, że jak do tej pory to nie ma z kim walczyć :-( Wprawdzie Ares wydał Mustanga w wersji P-51D, ale te samoloty na Pacyfik zawędrowały w zasadzie dopiero jak się skończyła wojna w Europie (dokładniej od kwietnia 1945). Sam samolot w malowaniu 182 Shimbu-Tai, jednostki wykonującej ataki samobójcze w końcowym okresie wojny.

2

Wings of Glory WW1 - Hanriot HD.1 (Scaroni)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.02.2014

Starannie wykonany model samolotu mysliwskiego z I wojny światowej, który nie znalazł uznania we Francji, ale był wykorzystywany przez siły lotnicze Belgii i Włoch. Model bardzo ładny i niewątpliwie wart uwagi, bo reprezentuje dość rzadko spotykane malowanie lotnictwa włoskiego. W samej grze samolot jest dość szybki i bardzo zwrotny. Jest wymagającym przeciwnikiem dla każdej maszyny Państw Centralnych. Polecam każdemu fanowi WoG, zarówno doświadczonym graczom, jak i poczatkującym, bo dzieki swojej zwrotności maszyna wybacza wiele błędów.

2

Wings of Glory WW1 - Hanriot HD.1 (Fucini)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.02.2014

Starannie wykonany model samolotu mysliwskiego z I wojny światowej, który nie znalazł uznania we Francji, ale był wykorzystywany przez siły lotnicze Belgii i Włoch. Model bardzo ładny i niewątpliwie wart uwagi, bo reprezentuje dość rzadko spotykane malowanie lotnictwa włoskiego. W samej grze samolot jest dość szybki i bardzo zwrotny. Jest wymagającym przeciwnikiem dla każdej maszyny Państw Centralnych. Polecam każdemu fanowi WoG, zarówno doświadczonym graczom, jak i poczatkującym, bo dzieki swojej zwrotności maszyna wybacza wiele błędów.

2

Wings of Glory WW1 - Aviatik D.I (Turek)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.02.2014

Bardzo ciekawy model, jeden z niewielu reprezentujących konstrukcje w barwach Austro-Węgier. Do tego dochodzi niezwykle staranne wykonanie i piekne malowanie. Całość składa się na jeden z najładniejszych modeli wydanych do gry WoG. Samolot zwrotny i dobrze uzbrojony. Wprawdzie należy do mniej wytrzymałych maszyn, ale przy swojej zwrotności oraz szybkości wznoszenia z łatwością może unikac wiekszości przeciwników. Niezbędny do scenariuszy z frontu południowego, doskonale nadaje sie do walki z włoskimi Hanriotami i Spadami.

2

Wings of Glory WW1 - Aviatik D.I (Linke-Crawford)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.02.2014

Bardzo ciekway model, jeden z niewielu reprezentujących konstrukcje w barwach Austro-Węgier. Do tego dochodzi niezwykle staranne wykonanie i piekne malowanie, reprezentujące samolot austrowegierskiego asa lotniczego z polskimi korzeniami. Całość składa się na jeden z najładniejszych modeli wydanych do gry WoG. Samolot zwrotny i dobrze uzbrojony. Wprawdzie należy do mniej wytrzymałych maszyn, ale przy swojej zwrotności oraz szybkości wznoszenia z łatwością może unikac wiekszości przeciwników. Niezbędny do scenariuszy z frontu południowego, doskonale nadaje sie do walki z włoskimi Hanriotami i Spadami.

2

Wings of Glory WW2 - Gloster Gladiator MK.I (Pattle)

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 15.02.2014

Model jednego z ostatnich mysliwców dwupłatowych używanych w czasie II wojny światowej. Niestety wykonanie mojego egzemplarza pozostawia wiele do życzenia. W miejscach łaczenia części (np kadłuba i ogona) wystepuja przerwy w malowaniu kamuflażowym i przebija tam podkład. Podobnie niedociągniecia występuja w malowaniu na skrzydłach. Będzie wymagał troche pracy, żeby te niedociągniecia zniwelować. Sam model bardzo przydatny w scenariuszach z początku wojny, jak i w scenariuszach z rejonu Afryki i Morza Śródziemnego. Samolot wprawdzie wolny i słabo uzbrojony, ale niezwykle zwrotny, dzięki czemu jest w stanie wymanewrować każdego przeciwnika.

2

Wings of Glory WW1 - Fokker DR.I Lothar von Richthofen

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.02.2014

No i udało się upolowac model Fokkera należącego do brata "czerwonego barona". Piekny model, polecam do kolekcji każdego fana WoG. W grze jest to samolot wolny, ale niesamowicie zwrotny. Jest w stanie wejść na ogon praktycznie każdemu przeciwnikowi. Niestety jego mała prędkość powoduje, że często nie może nadążyć za swoja potencjalną ofiarą. Mimo to jest to jeden z moich ulubionych modeli z grze.

2

Wings of Glory WW1 - Gotha G.V (Aschoff)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.02.2014

Specjalna seria WoG samolotów wielosilnikowych to niewątpliwie atrakcyjne modele bombowców z I wojny światowej. Bardzo ładny model, wart znalezienia się w kolekcji każdego fana tej gry. jedyne co można by poprawić to podwozie samolotu. W samej grze samolot ten to pozycja obowiązkowa do rozgrywania scenariuszy bombowych. Do tego to istna "latająca forteca" własciwie bez martwych pól ostrzału, więc każdy myśliwiec zbliżający się do tego giganta musi liczyć się z silnym ogniem zaporowym.

2

Wings of Glory WW2 - Nakajima Ki-84 Hayate (Fujimoto)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.02.2014

Ciekawy model i solidne wykonanie, ma jednak jedną poważną wadę. Nowe karty ruchu o większym formacie, hmm... nie bardzo mi leżą. Wiem, że wymagało tego wyskalowanie gry (samoloty są szybsze niż wcześniejsze modele), i na standardowych, małych kartach zabrakło miejsca. Ale można było zastosować jakiś powszechny standard wymiaru (np ASC, ESC). Dla mnie te modele są nieużywalne dopóki nie znajde jakiś koszulek w tym wymiarze. Za to -1 do oceny. Sam samolot bardzo przydatny do scenariuszy późnowojennych. Jeden z lepszych (jeśli nie najlepszy) myśliwców japońskich, to obowiązkowa pozycja dla walk z roku 1944/1945. Tyle tylko, że jak do tej pory to nie ma z kim walczyć :-( Wprawdzie Ares wydał Mustanga w wersji P-51D, ale te samoloty na Pacyfik zawędrowały w zasadzie dopiero jak się skończyła wojna w Europie (dokładniej od kwietnia 1945).

2

Wings of Glory WW2 - FW-190 D-9 (7./JG 26)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.02.2014

Ciekawy model i solidne wykonanie, mam jednak dwa zastrzeżenia. Po pierwsze malowania wszystkich wersji FW-190 są bardzo podobne, można było się bardziej wysylić i znaleźć trochę bardziej zróżnicowane. Po drugie nowe karty ruchu o większym formacie, hmm... nie bardzo mi leżą. Wiem, że wymagało tego wyskalowanie gry (samoloty są szybsze niż wcześniejsze modele), i na standardowych, małych kartach zabrakło miejsca. Ale można było zastosować jakiś powszechny standard wymiaru (np ASC, ESC). Dla mnie te modele są nieużywalne dopóki nie znajde jakiś koszulek w tym wymiarze. Za to -1 do oceny. Sam samolot niewątpliwie wart uwagi. W grze bardzo zwrotny iszybki, ma też sporą siłę ognia. Do scenariuszy późnowojennych absolutnie polecam.

3

Wings of War WWII: Grumman F4F-3 Martlett III - Black (FAA)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 27.01.2014

Martlet to nic innego jak brytyjska wersja sławnego Wildcat'a. Samolot w grze jest dość mało zwrotny i jego skuteczny pilotaż wymaga nieco wprawy. Siła ognia jest analogiczna jak w innych samolotach brytyjskich tego okresu (Spitfire I, Hurricane). Model reprezentuje malowanie sił powietrznych marynarki brytyjskiej i z tego powodu ma też ograniczone zastosowanie w scenariuszach historycznych.

2

Wings of War WWII: Junkers Ju 87r-2 Stuka - Sugaroni

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 25.01.2014

Bardzo ładnie wykonany model podstawowego bombowca nurkującego Luftwaffe, tu akurat w nietypowym malowaniu Włoskich Sił Powietrznych. Model reprezentuje wersję R-2, czyli samolot o zwiększonym zasięgu do wykonywania misji nad morzem. W samej mechanice gry nie ma to jednak odzwierciedlenia, chyba że używamy opcji "paliwa". Samolot niezastąpiony w scenariuszach "bombowych", gdyż specjalne zasady bombardowania nurkowego Stukasa niezwykle ułatwiają celowanie, a tym samym wykonanie misji. Niestety sama maszyna jest wolna i słabo uzbrojona, więc żeby mieć szansę dotarcia do celu musi zawsze latać w eskorcie.

2

Wings of War WWII: Dewoitine D520 - Thollon

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 25.01.2014

Ciekawy model francuskiego samolotu myśliwskiego w malowaniu z okresu kampanii 1940 roku. Samolot był nowoczesną konstrukcją, niczym nie ustępująca ówczesnym samolotom niemieckim czy brytyjskim. Świadczy o tym fakt, że po podbiciu Francji nadal był produkowany (do 1945 roku) i użytkowany zarówno przez Vichy, jak i lotnictwa Włoch, Bułgarii i, jako samolot szkolny, przez Luftwaffe. W samej grze samolot jest dość szybki i posiada przyzwoitą siłę ognia. W porównaniu z jego głównym przeciwnikiem, Me-109E, jest mniej zwrotny, więc należy unikać walki kołowej.

2

Posiadłość Szaleństwa - Srebrna Tabliczka

dodano: 19.12.2011

Dziękuję Galakcie za wyjaśnienie. Rozumiem, że nie jest to problem u naszego wydawcy, ale brak wydajności w FFG. Niestety przedstawiona sytuacja świadczy o tym, że "druk na życzenie" jest jednym wielkim niewypałem. Wydawnictwo, które chce świadczyć takie usługi musi zapewnić wystarczające moce produkcyjne, żeby obsłużyć zamówienia na czas. Pamiętajmy, że gry mogą być kupowane np. na prezenty i dostarczenie ich miesiąc po czasie jest, niestety, nie do zaakceptowania. Powyższy przykład świadczy tylko o tym, że gry wydawane w tej formie należy omijać szerokim łukiem. Idę podyskutować o tym na forum FFG.

1

Posiadłość Szaleństwa - Srebrna Tabliczka

dodano: 16.12.2011

Czy ktoś mógłby napisać jak wygląda sytuacja z "drukiem na życzenie"? Słyszałem, że nie dotrzymują terminów. Moim zdaniem ten pomysł to jakaś pomyłka, mam płacić kasę za nieistniejący produkt, który nie wiadomo kiedy dostanę (i czy w ogóle dostanę). Wstrzymuję się z kupnem podstawki dopóki nie przekonam się, czy w ogóle można liczyć na jakieś dodatki do tej gry. Proszę o opinie.

1

Warhammer: Wyspa Krwi

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 03.09.2011

Solidny produkt, wart swojej ceny. Najpierw lista zalet: - figurki!!! Rewelacyjne wykonanie, figurki Herosów są prawdziwą ozdobą kolekcji. Polecam zakup dla kolekcjonerów elfów i szczurków - podręcznik po polsku, wprawdzie wersja minimum, zarówno jeśli chodzi o zawartość jak i wielkość książki, ale zawiera wszystko co trzeba aby zacząć zabawę jeśli chodzi o wady, to w zasadzie tylko jedna: - armie są zestawione dość przypadkowo, nie porównywałem jeszcze ksiąg obu armii, ale mam wrażenie, że wartości punktowe są nierówne, na korzyść elfów

3

Skaven Screaming Bell

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 03.09.2011

Bardzo ładna figurka skaveńskiego "dzwonka", chyba podstawowej maszyny w każdej większej skaveńskiej armii. Solidne wykonanie (metal), do tego w bardzo atrakcyjnej cenie. Zdecydowanie polecam wszystkim zbierającym "szczurki".

1

Wings of War: RAF R.E. 8 (Longton & Carson)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 29.08.2011

Piękny modelik do bardzo udanej gry bitewnej. Wprowadzenie samolotów bombowych urozmaica rozgrywkę i umożliwia wymyślanie nowych scenariuszy. Jego jedynym atutem w walkach powietrznych jest dość niewielkie martwe pole ostrzału. Jako że ma uzbrojenie skierowane do tyłu może skuteczniej bronić się przed myśliwcami, z tym że pojedyncze karabiny maszynowe nie dają dużej siły ognia. Poza tym samolot dość wolny i mało zwrotny, no ale w końcu jego podstawowym zadaniem był zwiad i przenoszenie ładunków bombowych.

2

Wings of War: Sopwith Camel Aubrey Beauclerk Ellwood (Wielka Brytania)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 29.08.2011

Bardzo ładny model jednego z najsławniejszych samolotów myśliwskich Ententy. Dość specyficzne malowanie maszyny (serduszka!) dodaje jej niezwykłego uroku i sprawia, że na pewno łatwo ją rozpoznać podczas zaciętych pojedynków lotniczych. Sam samolot w grze charakteryzuje się niezwykłą zwrotnością (choć z uwagi na silnik rotacyjny skręty w jedną stronę są łatwiejsze) oraz przyzwoitą wytrzymałością. Wśród modeli pierwszej serii to chyba moja ulubiona maszyna. Polecam do kolekcji każdego fana WoW.

2

Żeglarze z Catanu (edycja drewniana)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 22.08.2011

Bardzo fajne rozszerzenie do Osadników, która zwiększa frajdę z rozgrywki. Plusy to: - większa plansza - dodatkowe emocje związane z wyścigiem do nowych wysp - większa ilość taktyk prowadzących do zwycięstwa (możliwość zdobywania punktów za odkrywanie wysp i cuda) - bardzo fajny pomysł ze scenariuszami, co dodatkowo urozmaica rozgrywkę Podstawowa wada, to szybko niszcząca się plansza.

2

Wings of War: Albatross D. Va Ludwig Weber (Niemcy)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 25.05.2011

Ładnie wykonany model niemieckiego myśliwca z okresu I Wojny Światowej. W samej rozgrywce samolot nie wyróżnia się szczególnymi właściwościami, ale nie ma też szczególnych wad. Przyzwoita prędkość pozwala nadrobić mniejszą manewrowość, a siłą ognia dorównuje pozostałym maszynom. Osobiście często wykorzystuję go do walk z bombowcami przeciwnika, z którymi radzi sobie doskonale, podczas gdy bardziej zwrotne maszyny (np Fokkery) toczą walki z myśliwcami państw Ententy.

2

Wings of War: Spad XIII René Paul Fonck (Francja)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 25.05.2011

Starannie wykonany model francuskiego myśliwca z lat 1916-1917 w barwach R.P. Foncka, francuskiego asa z czasów I WŚ. W grze samolot charakteryzuje się dużą szybkością i dość dużą wytrzymałością na uszkodzenia, co rekompensuje nieco mniejszą zwrotność w porównaniu z nowszymi maszynami Cesarstwa Niemieckiego czy W. Brytanii. Z uwagi na bardzo atrakcyjną cenę polecam ten zakup wszystkim, w szczególności osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z serią Wings of War i chcą spróbować swoich sił za sterami maszyn z I WŚ, nie ponosząc jednocześnie dużych kosztów.

2

Wings of War WWII: Junkers Ju 87b-2 Stuka - I/StG3

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 25.05.2011

Bardzo ładnie wykonany model podstawowego bombowca nurkującego Luftwaffe, tu w malowaniu z rejonu Morza Śródziemnego. Samolot niezastąpiony w scenariuszach "bombowych", gdyż specjalne zasady bombardowania nurkowego Stukasa niezwykle ułatwiają celowanie, a tym samym wykonanie misji. Niestety sama maszyna jest wolna i słabo uzbrojona, więc żeby mieć szansę dotarcia do celu musi zawsze latać w eskorcie.

2

Wings of War WWII: Messerschmitt Bf 109 E-3 - Molders (Luftwaffe)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.05.2011

Świetny model najsłynniejszego bodaj samolotu myśliwskiego Luftwaffe z czasów II Wojny Światowej z wczesnej wersji produkcyjnej. W grze samolot jest bardzo uniwersalny, łączy bardzo dobre właściwości manewrowe i dobrą siłę ognia. Model w malowaniu Wernera Moldersa, niemieckiego asa myśliwskiego, który jako pierwszy as Luftwaffe przekroczył 100 zwycięstw powietrznych. Poległ w katastrofie lotniczej w 1941 r.

2

Wings of War WWII: Messerschmitt Bf 109 E-4 - Galland (Luftwaffe)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.05.2011

Świetny model najsłynniejszego bodaj samolotu myśliwskiego Luftwaffe z czasów II Wojny Światowej z wczesnej wersji produkcyjnej. W grze samolot jest bardzo uniwersalny, łączy bardzo dobre właściwości manewrowe i dobrą siłę ognia. Model w malowaniu Adolfa Gallanda, niemieckiego asa myśliwskiego, który w ponad 600 lotach bojowych uzyskał ponad 100 zwycięstw powietrznych.

2

Wings of War WWII: Dewoitine D520 - Stella

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.05.2011

Starannie wykonany model francuskiego samolotu myśliwskiego. Samolot był nowoczesną konstrukcją, niczym nie ustępująca ówczesnym samolotom niemieckim czy brytyjskim. Świadczy o tym fakt, że po podbiciu Francji nadal był produkowany (do 1945 roku) i użytkowany zarówno przez Vichy, jak i lotnictwa Włoch, Bułgarii i, jako samolot szkolny, przez Luftwaffe. Model prezentuje właśnie samolot w malowaniu Regia Aeronautica.

2

Wings of War II: Dewoitine D520 - Le Gloan

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.05.2011

Starannie wykonany model francuskiego samolotu myśliwskiego w malowaniu asa lotniczego Pierre'a Le Gloan. Samolot był nowoczesną konstrukcją, niczym nie ustępująca ówczesnym samolotom niemieckim czy brytyjskim. Świadczy o tym fakt, że po podbiciu Francji nadal był produkowany (do 1945 roku) i użytkowany zarówno przez Vichy, jak i lotnictwa Włoch, Bułgarii i, jako samolot szkolny, przez Luftwaffe.

2

Wings of War WWII: Hawker Hurricane Mk I - Bader

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 05.05.2011

Pięknie wykonany model jednego z podstawowych samolotów RAFu, zasłużonego w Bitwie o Anglię. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że model jest repliką samolotu na którym latał Douglas Bader, angielski as myśliwski, który przed wojną stracił obie nogi, mimo to z sukcesami walczył jako pilot myśliwski.

2

Wings of War WWII: Supermarine Spitfire Mk. II - Falkowski (RAF)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 05.05.2011

Starannie wykonany model samolotu Spitfire wczesnej serii produkcyjnej w barwach polskiego dywizjonu 315 (polot Jan Falkowski). Świetny samolot z początku II WŚ, w grze również szybki i zwrotny. Doskonały model dla osób grających stroną Aliancką.

2

Memoir '44

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 26.04.2011

Gra posiada bardzo proste zasady, dzięki czemu jest doskonałym wprowadzeniem w świat gier strategicznych. Mechanika gry oparta na kartach rozkazów i rzutach kośćmi charakteryzuje się wprawdzie dość dużą losowością, ale absolutnie nie przeszkadza to w zabawie. Wykonanie jest bardzo solidne i nie budzi zastrzeżeń, widok ustawionych na planszy figurek wręcz wzbudza entuzjazm u młodych adeptów gier strategicznych. Mocną stroną gry jest to, że właściwie jest dla każdego, natomiast największą wadą jest relacja zawartości pudełka do ceny (za to odejmuję 1 punkt z oceny). Gra opisuje zmagania wojsk alianckich i niemieckich na jedynie na froncie zachodnim w 1944 i 1945 roku. Jeśli ktoś chciałby rozegrać scenariusze z frontu wschodniego lub np afrykańskiego, niezbędne będą dodatki.

3

Wings of War: Fokker DR I Arthur Rahn (Niemcy)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 26.04.2011

Starannie wykonany model niemieckiego myśliwca z lat 1917-1918. W grze samolot charakteryzuje się niesamowitą wręcz zwrotnością, która rekompensuje niewielką prędkość i delikatność konstrukcji maszyny. Co ciekawe, z uwagi na zastosowanie silnika rotacyjnego samolot posiada asymetryczne właściwości pilotażowe, co jest odzwierciedlone również w grze. Zabawa tą maszyną wymaga więc pewnego przyzwyczajenia, ponieważ zwroty w jedną stronę są znacznie łatwiejsze niż w drugą.

2

Wings of War: Spad XIII Eddie Rickenbacker (USA)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 26.04.2011

Starannie wykonany model francuskiego myśliwca z lat 1916-1917 w barwach E. Rickenbackera, amerykańskiego asa z czasów I WŚ. W grze samolot charakteryzuje się dość dużą wytrzymałością na uszkodzenia, co rekompensuje nieco mniejszą zwrotność w porównaniu z nowszymi maszynami Cesarstwa Niemieckiego czy W. Brytanii. Z uwagi na bardzo atrakcyjną cenę polecam ten zakup wszystkim, w szczególności osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z serią Wings of War i chcą spróbować swoich sił za sterami maszyn z I WŚ, nie ponosząc jednocześnie dużych kosztów.

2

Wings of War: Spad XIII Francesco Baracca (Włochy)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 26.04.2011

Starannie wykonany model francuskiego myśliwca z lat 1916-1917 w barwach włoskiego asa F. Barracca. W grze samolot charakteryzuje się dość dużą wytrzymałością na uszkodzenia, co rekompensuje nieco mniejszą zwrotność w porównaniu z niektórymi maszynami Cesarstwa Niemieckiego czy W. Brytanii. Z uwagi na bardzo atrakcyjną cenę polecam ten zakup wszystkim, w szczególności osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z serią Wings of War i chcą spróbować swoich sił za sterami maszyn z I WŚ, nie ponosząc jednocześnie dużych kosztów.

1

Horror w Arkham: Klątwa Czarnego Faraona

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 17.04.2011

Muszę przyznać, że mam mieszane uczucia co do tego dodatku. Ale po kolei... Kiedy dostałem pudełko do ręki, byłem mocno rozczarowany. Jego zawartość nie usprawiedliwiała zdecydowanie ceny. Ot trochę kart i to wszystko. Gdybym od razu wystawiał ocenę, to byłaby najwyżej 2. No ale postanowiłem dać mu szansę i zagrałem kilka razy... ...i całe szczęście. Dodatek wzbogaca grę o kilka fajnych pomysłów i dodaje jej 'egipskiego" smaczku. Do tego zwiększa nieco poziom trudności, co gracze wielokrotnie rozgrywający podstawową wersję gry z pewnością docenią. Niestety kart nie jest wystarczająco dużo, aby mieszając talie dodatku i podstawki dało się odczuć ten klimat, tak więc doradzam rozgrywanie wersji "wystawy objazdowej". Wtedy dodatek objawia swoja mocną stronę. Ostatecznie daję ocenę 3 (z małym plusikiem). Dodatek dostarczył nam trochę zabawy, ale jest w nim zbyt mało kart aby znacząco urozmaicić grę. Do tego cena jest odstraszająca.

2

Komplet Kości "Arkham Horror" - Czarno-zielony

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 17.04.2011

Hmm, zakupiłem zestaw tych kości razem z grą Horror w Arkham, do której są przeznaczone. Wykonanie kostek nie budzi zastrzeżeń, mityczne znaki na ich ściankach nie tylko dodają klimatu grze, ale również ułatwiają rozpoznanie czy na kościach wypadł sukces czy też akcja skończyła się fiskiem. I to właściwie tyle... ...w tym właśnie jest największy problem. Spokojnie można zaoszczędzić te 30 zeta i wydać je na inną grę lub chociażby na koszulki do kart. Jeśli komuś zależy na klimacie, to warto kupić, pozostałym odradzam ten zakup.

2

Horror w Arkham

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.04.2011

Świetna gra dla miłośników prozy samotnika z Providence. Gra doskonale oddaje klimat opowiadań, choć w ferworze rozgrywki może uciec gdzieś klimat grozy i tajemniczości tak charakterystyczny dla H.P.L. Niemniej jednak polecam grę wszystkim pragnącym przeżyć przygodę w Arkham i zmierzyć się oko w oko z mitycznymi stworami. Co do wydania gry nie mam żadnych zastrzeżeń. Wysoka jakość wykonania kart oraz twarda i wytrzymała plansza, zapewniają długotrwałą radość z użytkowania tej gry.

2

Wings of War WWII Deluxe Set

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.04.2011

Jako dziecko marzyłem o zostaniu lotnikiem i toczeniu bitew powietrznych. Ta gra jest spełnieniem marzeń wszystkich fanów lotnictwa, a i inni gracze nie zawiodą się. Świetny system bitewny traktujący o pojedynkach powietrznych, posiada proste zasady, które można wytłumaczyć każdemu w 10 minut. Doskonale sprawdza się mechanika ruchu maszyn oparta na taliach, które w zależności od typu samolotu i jego zwrotności zawierają różny zestaw kart. Zdecydowanym plusem jest też szybkość rozgrywki - na jedną bitwę wystarczy 20 - 30 minut. WAŻNE: Polecam zacząć od wersji z I WŚ, bo ma ona trochę łatwiejsze zasady ruchu samolotów.

2

Wings of War: World War I Deluxe Edition

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.04.2011

Świetna gra dla wszystkich fanów lotnictwa i nie tylko. Proste zasady można wytłumaczyć każdemu w 10 minut, a potem pozostaje tylko cieszyć się pojedynkami powietrznych asów. Doskonale sprawdza się mechanika ruchu maszyn oparta na taliach, które w zależności od typu samolotu i jego zwrotności zawierają różny zestaw kart. Zdecydowanym plusem jest też szybkość rozgrywki - na jedną bitwę wystarczy 20 - 30 minut. WAŻNE: Polecam zacząć od wersji z I WŚ, bo ma ona trochę łatwiejsze zasady ruchu samolotów.

1

Twój koszyk:


Twój koszyk jest pusty.

Masz pytania?

Jesteśmy na Gadu-Gadu:

12886439 (Aleksandra)

27211 (Artur)

40259215 (Michał)

Możesz też do nas napisać: sklep@rebel.pl
reklamacje@rebel.pl
lub zadzwonić do Biura Obsługi Klienta:
tel. 508 247 667
(godz. 10-16)
Odwiedź nas: Facebook YouTube

Akceptujemy płatności

Przyjmujemy karty VISA, MasterCard oraz szybkie przelewy mTransfer, Płacę z Inteligo, Nordea, Przelew24, MultiTransfer
oraz płatność przy odbiorze.

Sanctum