Tyrkin

Szczęściarz

Gdańsk

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

37 użytkowników

Zobacz wszystkich

Gra jest bardzo przyjemna. Ogromna interakcja ze wszystkimi graczami, a do tego wydaje się prostsza niż jest. Na początku trzeba się nieźle nakombinować, jakie pytanie zadać aby z jednej strony nie było zbyt łatwe dla szpiega, lecz z drugiej zbyt trudne dla innych graczy. Dla mnie największym problemem na początku było zaznajomienie się ze wszystkimi lokacjami występującymi w grze. Będąc szpiegiem jest dosyć ciężko, nie znając na początku wszystkich możliwych miejsc do odgadywania. Jest to jednak problem łatwy do pokonania - po prostu rozegrać parę gier :) Pierwszą partię rozegraliśmy w 4 osoby, i dosyć łatwo było nam wydedukować, kto jest szpiegiem. Podczas drugiej partii była nas już 5 i gra zadziałała o wiele wiele lepiej. Jednak jak dla mnie najlepsza liczba osób do tej gry to zdecydowanie od 5 w górę. Świetny tytuł na spotkania w większym gronie! ode mnie 4/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Miałem przyjemność rozegrać partyjkę w "7 Cudów Świata: Pojedynek", a tym samym porównać go do legendarnych już "7 Cudów Świata". Osobiście uważam, że Antoine Bauza i Bruno Cathala wykonali niesamowicie dobrą robotę!!! Gra wciąga tak samo, jak jej starszy brat. Ciągle czuje się niepewność i niedosyt przy wybieraniu kart, które są dodatkowo wzmacniane faktem, iż na stole mamy karty zakryte, a ich odkrycie może bardzo pomóc naszemu przeciwnikowi. Bardzo spodobał mi się system układania kart w "piramidki", dzięki czemu musimy intensywnie kombinować w jakiej kolejności dobierać karty, bo może mieć to duży wpływ na nasze kolejne tury. Co do wykonania samej gry, to jest bardzo podobnie jak w "7 Cudach Świata". Grafiki są niemalże identyczne, z pewnymi małymi zmianami dot. symboli nauki. Jeżeli więc podobało wam się wykonanie gry "7 Cudów Świata", to w tym przypadku nie będziecie zawiedzeni. Największym plusem jest dla mnie jednak uproszczenie mechaniki budowy powiązanych ze sobą budowli. W tej kwestii nie musimy się już kierować nazwami wcześniejszych etapów (np.: "skryptorium"), lecz symbolami tj.: kolumna czy maska, które pozwalają nam budować kolejne budynki z tym samym symbolem. Gra jak dla mnie 5/5 a nawet więcej! jeżeli jesteście fanami gry "7 Cudów Świata", a dużo gracie we dwójkę, to jest to dla was MUST HAVE!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo fajna, dynamiczna gra z ogromem negatywnej interakcji. Mimo prostych zasad, które można wytłumaczyć w zaledwie 5 minut, gra posiada wiele fajnych cech, które sprawiają, ze jest niesamowicie głęboka i regrywalna. Gracze musza bardzo ostrożnie planować swoje akcje, gdyż jeden niewlasciwy ruch naszego przeciwnika może pokrzyżować nam nasze niecne plany, przez co tracimy cała turę :) poza tym gra jest ślicznie wykonana (najładniejsze są wagoniki i kaktusy :D) jak dla mnie super!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra jest typowo stworzona dla rodziny z dziećmi. Mówiąc krótko rozgrywamy historię rycerzy, którzy zostali zamienieni w myszy. Książka zamieniona w grę planszową :) Jednak tytułowa "Magia" pojawia się nie tylko na kartach ekwipunku czy w umiejętnościach postaci, ale również na stole, jeżeli gramy w odpowiednim towarzystwie. Gra jest bardzo ładnie wykonana - ogrom kart, szczegółowe figurki myszy, ich przeciwników oraz pomieszczeń. Historia sama w sobie jest ciekawa i wciągająca, lecz tutaj dochodzi bardzo ważny aspekt gry, a dokładniej to z kim w nią gramy. Jeżeli w naszym towarzystwie są osoby z bogatą wyobraźnią, które potrafią wczuć się w rolę Maginosa - wielkiego nadwornego maga, czy Lili - łuczniczki z mysiego królestwa, to gra będzie wspaniała i niezapomniana! takie drobnostki jak np.: duża losowość gry, czy ogromna ilość rzucania kośćmi nie będzie problemem. Najlepiej jednak gra sprawdzi się na stole w gronie dzieciaków, których wyobraźnia nie zna granic, a czysty fakt, że w grze nikt nie musi grać jako "ten zły" sprawi, że rodzina tylko bardziej się do siebie zbliży :) Osobiście bardzo grę polecam, gdyż bardzo, ale to bardzo spodobała mi się jej klimat i niesamowita opowieść :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo fajnie wykonana i ciekawa gra. Tematycznie coś nowego, czego nie widzi się często - bardzo mi się to podoba :) Fajne jest również to, że możemy grać w "Szczęść Boże" wiele razy, i za każdym razem inaczej, obierając inną taktykę/strategię. Co do samej planszy i elementów to są one wykonane solidnie i ładnie. Kolorystyka pasuje do atmosfery gry, a każdy gracz - budując własny szyb wydobywczy - czuje się szefem własnego świata. To jest również to, co sprawiło, że gra tak mi się spodobała. Z jednej strony musimy mieć na uwadze innych graczy i planszę główną, z drugiej jednak strony każdy z graczy posiada małą własną "bazę" która w swej istocie jest wyjątkowa. Polecam zagrać i osobiście ocenić :) jak dla mnie Bomba! :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Luuny

Liczba recenzji: 15

Tchor

Liczba recenzji: 57

Wojtek3333

Liczba recenzji: 20

Mickq13

Liczba recenzji: 59

Kornelek

Liczba recenzji: 33

Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 98

Ernest Kiedrowicz

Liczba recenzji: 38

Neerg

Liczba recenzji: 26

Layla-san

Liczba recenzji: 7

Josh22

Liczba recenzji: 49

izuuki

Liczba recenzji: 11

Krzysiek

Liczba recenzji: 46

Komix

Liczba recenzji: 28

Rafał

Liczba recenzji: 15

NLoriel

Liczba recenzji: 59

Piotrek (Mystery of Dice)

Liczba recenzji: 25

Ernest Kiedrowicz

Liczba recenzji: 38

Dentarg

Liczba recenzji: 8

Tymothy

Liczba recenzji: 96

Domino_147

Liczba recenzji: 11

Czajniq

Liczba recenzji: 10

NerAlgert

Liczba recenzji: 56

Doliwa Karol

Liczba recenzji: 23

Papa_Szlumpf

Liczba recenzji: 20

Korek007

Liczba recenzji: 5

StaryMarych

Liczba recenzji: 24

Repip

Liczba recenzji: 5

KamC

Liczba recenzji: 3

Lidia

Liczba recenzji: 0

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 108

Ylstrom

Liczba recenzji: 4

P@tryk77

Liczba recenzji: 5

Dagna

Liczba recenzji: 53

Mtnw

Liczba recenzji: 4

Mkay

Liczba recenzji: 0

LesnyDziad

Liczba recenzji: 9

Kolumbina

Liczba recenzji: 0

Chesti84

Liczba recenzji: 2

Micky

Liczba recenzji: 6

Lucas

Liczba recenzji: 5

Greenpiece

Liczba recenzji: 29

Marudka

Liczba recenzji: 12

Ewa

Liczba recenzji: 0

Kithar

Liczba recenzji: 6

Konrad

Liczba recenzji: 72

Stanisław

Liczba recenzji: 3

GROMU

Liczba recenzji: 17